Sosyal Medya Siteleri Olmasaydı?

0
178

Facebook, Instagram, Twitter ve benzeri sosyal medya siteleri olmasaydı, internet dünyasında büyük değişim olacağı şüphe götürmez bir gerçek. İnsan hayatında sosyal medya sitelerinin olmadığı düşünüldüğünde, internet kullanıcılarının blog ve bilgi sitelerine daha fazla ziyaret edeceği gibi bir düşünce hakim olmakla birlikte bu siteler olmadığında internetteki duyuruların da yeterince yapılamaması gibi bir durum söz konusu olabilmektedir. Sosyal medyanın varlığı artı ve eksileri ile değerlendirilmelidir. Sosyal medyanı bazı avantajları bulunmaktadır. Bunlar arasında insanların yeni arkadaşlıklar kurmasını sağlamaktan, eski arkadaşlara yeniden kavuşmaya kadar sayısız yararı bulunmaktadır. Ancak en önemlisi, sosyal medya siteleri aracılığı ile ürünlerin, hizmetlerin ya da web sitelerinin insanlara duyurulmasıdır. Bunun yanı sıra yüklü miktarda paralar ödeyerek sayısız insana yapılabilecek olan reklamlar da sosyal medya aracılığı ile çok daha küçük bütçelerle gerçekleştirilebilmektedir.

 

Sosyal Medya Siteleri Olmasaydı İnsanlar Seslerini Bu Kadar Çabuk Duyuramazdı

Sosyal medya siteleri, giderek insan hayatının en önemli parçası haline gelmiştir. Yeni medya ile yeni iş tanımları ve yeni meslek grupları topluma kazandırılmıştır. Binların arasında sosyal medya uzmanı gelmektedir. Sosyal medya siteleri olmasaydı iletişimin bu kadar kısa sürede gerçekleştirilmesi imkansız olurdu. Sosyal medya, dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen olayın anında duyulmasını sağlamaktadır. Ancak sosyal medyanın özellikle reklam için kullanılması giderek yaygınlaşmaktadır. Sosyal medya, çok sayıda iş kolunu meydana gelmesine öncülük etmiştir ve sayısız işsize yeni iş istihdamı yaratmıştır. Bu medya siteleri hızlı bir iletişim kaynağıdır. Böylesine hızlı bir kaynak olmasına karşın çok daha masrafsızdır. Ayrıca sosyal medya siteleri kolay bir şekilde haber, bilgi ve reklam alışverişini sağlamaktadır. Sosyal medya siteleri, insanlara seslerini her alanda duyurmasına yardımcı olmakta, ayrıca sosyal sorumluluk projelerinin çok daha büyük ses getirmesine aracılık etmektedir. Sosyal medya siteleri ile her türlü bilgiye anında ulaşmak mümkün olmaktadır.  Sosyal medyada paylaşım özgürlüğü vardır ve bu da insanların birbirine saygı duyma yeteneğini geliştirmiştir.

 

Sosyal Medya Elektronik Ticareti Geliştirmiştir

Sosyal medya, insanların iş olanaklarına çok daha kolay ulaşmalarını sağlamaktadır. Ayrıca  elektronik ticaret, sosyal medya siteleri sayesinde gelişmiştir. Çünkü online alışveriş siteleri, sosyal medya siteleri sayesinde ürün ve hizmetlerini kolaylıkla tanıtma imkanı elde etmektedir. Sosyal medya siteleri olmasaydı günümüzün en önemli ticaret yöntemi olan e-ticaretin gelişmesinin bu kadar kısa sürede olması mümkün görülmemektedir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz