Twitter WordPress’e Rakip Mi Oluyor?

0
39

Günümüzde sık sık kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, dijitalleşmeyi devam eden dünyaya ayak uydurmak için sürekli kendini güncellemektedir. Son yıllarda yaygın olarak en çok tercih edilen hazır web site tasarımı olan WordPress makale özelliği üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Peki “Twitter’in son güncellemesi nedir?” ve “Twitter, WordPress’e rakip mi olacak?” İşte bu soruların cevapları sizin için araştırıp yazdık.


Twitter kullanıcıları Twitter’deki metnin 140 karakterle sınırlı olduğunu bilirler. Fakat 2017 yılında bu metin karakter sayısı 280’e çıkarıldı. 2022 yılında kullanıcı sayısının artmasıyla birlikte Twitter, metnin karakter sayısını makale özelliğine dönüştürmeyi hedefliyor.

Twitter Makaleleri özelliği yakında kullanıcılara hizmetine sunulacak


Twitter, karakter sayısını ne kadar artırsa da kullanıcıları bu yaptığı kısıtlamadan memnun kalmadı. 2020 yılında yazılan sıralı Tweetlerin düzenli olarak görünmesini sağlayan Threads özelliği aktif hale getirildi. Threads özelliği uzun yazılar için uygun olsa da 280 karakter sınırlaması nedeniyle birçok kişi tarafından eleştirildi. Kullanıcıların şikayetlerini dikkate alan Twitter şirketi, sonunda yeni özellik üzerine çalışmaya başladı.
Bir Twitter sözcüsü, şirketin yakında Twitter Makaleleri hakkında daha fazla bilgi paylaşacağını açıklamasını yaptı. Analistler, şirketin Medium ve WordPress gibi platformlara rakip olmak için böyle bir özelliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz