İnstagram Takipçi Neden Azalıyor?

0
58

Eğer Instagram’da sürekli takipçi kaybediyorsanız ve takipçiniz azalıyorsa bunun birçok nedeni olabilir. Bu nedenleri incelerken hesabınızdan da emin olmalısınız eğer hesabınız kötü niyetli kişiler eline geçmediyse ve hesabınızdan uygun olmayan postlar paylaşılmıyorsa diğer konulara göz atmamız gerekir. Bu konuların neler olabileceğini sizin için araştırıp detaylıca derledik. Sizler için en iyi sonuçları alabileceğiniz bilgileri derlediğimiz bu yazımızda olan bitenlere birlikte bakalım.

Takip ve Geri Takip Yapan Kullanıcılar Olabilir mi?

Instagram’da birçok profil sahibi kişiler sizin de ilginizi çekmek ve takip etmenizi sağlamak için sizi takip edebilirler. Eğer bu kullanıcılara ve profillere geri takiple dönmezseniz, genellikle sizi belirli bir süre sonra takipten çıkarlar. Bu tarz sizi takipten çıkmalarını kayda almanıza gerek yoktur. Asıl sorun olan, hedef takipçi kitlenizdeki takipçilerinizin sizi takipten çıkmasıdır.

Yanlış Çekilişler Düzenlemiş Olabilirsiniz

Bazı düzenlediğiniz hediye çekilişleri sizin hedeflerinizle alakasız kullanıcıların sizi takip etmesine neden olabilir. Bu kullanıcılar zamanla sayfanızla ilgilenmedikleri için sizi takipten çıkabilirler ve takipçi sayınızı düşürebilirler. Çekiliş kurgularınızı ve kurallarınızı hedef kitlenizi memnun edecek olacak şekilde hazırlamalısınız.

Kitlenizle Doğru Yönde İletişim Kurmuyor Olabilirsiniz

Takipçilerinizden gelen mesajlara ve yapılan yorumlara yanıt vermiyor ve etkileşime girmiyor olabilirsiniz. Takipçilerinizle yeterince diyalog kurmamak onları gerçek anlamda bağlayıcı bir tutumda olmamak, takipçi kaybetmenize neden olabileceği gibi bazı sayfalarda etkileşimi arttırma yöntemi olarak sıkça başvurulan yöntem olan takipçi satın al yöntemini uygulayan sayfalar da etkileşim oranı düşüktür. 

Genel de internet sitelerinde ücret karşılığında sayfalara yüklenen bot kullanıcılar sahte sayfalar olduğundan etkileşim kurmazlar. Takipçilerinizi genellikle doğal yöntemlerle arttırmaya çalışmanız ve onlarla iletişime geçmeniz sayfanız için yarar sağlayacaktır. Aksi halde İnstagram sizin sahte takipçi satın aldığınızı fark edecek ve bazı kısıtlamalar ile karşılık verecektir.

Gerçek Olmayan Takipçi Alarak İnstagram Denetimine Girmiş Olabilirsiniz

Artık pazarlamanın bir sahası olan sosyal medya kendisini ve ürünlerini tanıtmak isteyen kullanıcıların vazgeçemediği alanlar haline gelmiştir. Bir ürün ya da hizmetin duyurulması ve sosyal medyada herkes tarafından bilinmesi için takipçi sayısı ve etkileşim oranı son derece önemlidir. Hikaye ve gönderilerinizin ön plana çıkıp tüm kullanıcıların dikkatini çekmesi için doğru oranda takipçi satın almak gerekebilir. Takipçilerinizi arttırmak için satın alarak sayfanızda ki görüntülenmeyi arttırabileceğiniz gibi eğer sitelerden ya da ajanslardan para karşılığında aldığınız takipçiler gerçek profillerden oluşmuyorsa bu durum İnstagram motorları tarafından fark edilir ve sayfanız da kapatılmaya kadar giden kısıtlamalar ile karşılaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz