Tarot Falı Nedir, Nasıl Bakılır?

0
61

Fal baktırmak bizleri geleceğe olan merakımızı bir nebze azaltmayı sağlayan bir eylemdir. Her ne kadar bilimsel olarak gerçekliğinin olmadığını bilsek bile fal baktırmak bizlere bir nevi umut olmuştur ve bunun sonucunda çeşitli fal sanatları ortaya çıkmıştır. Tarot falı ise geleceğe olan merakımızı gidermeyi sağlayan, geçmişten günümüze kadar gelen fal bakma türlerinden bir tanesidir. Kartlar sayesinde yorumlanabilen bu fal sanatı aslında hem ruhsal olarak hem de pratik olarak sürdürüyor olduğumuz yaşamımızı sembolik bir biçimde kaplayan bilinç haritası olduğunu söyleyebiliriz.  Ülkemizde en çok kullanılan Katina aşk falıyöntemi olarak bilinir.

Tarot falını, tarot kartlarının belirli bir yayılımını bilen, yeterli derecede bilgeliğe ulaşmış ve tarot kartlarının okumasında rehberlik edebilecek insanlar tarafından bakılması daha doğrudur.  Bilinenin aksine tarot sadece falınızı söylemez ve tarot falına bakmak için medyum olmanız gerekmez. Tarot kartları zaten derinlerde bildiğiniz şeyler üzerine daha da yoğunlaşmanızı ve bunun sonucunda hayatınızda olup bitenlere dair farkındalığınızın artmasını sağlar. Bu sizin için ideal bir meditasyon yöntemi de olabilir.

Tarot Falı Nedir?

Tarot geçmişten günümüze gelen bir kehanettir ve geleneksel bir fal bakma sanatıdır.  Hepimiz hayatımızın içinde çeşitli soru işaretleri ile dolu bir sürü belirsizliklere sahibiz ve bunlara karşı cevaplar aramaktayız. Tarot falı bizlere sorularının cevaplarını arayan bir arayıcının kartları nasıl okuyacağını bilen bir okuyucu ile karşılaşmasını içerir. Bu kartlar görünenin, bilinenin ve ayrıca bilinmeyen gizli olay ve durumların tanımlanmasında bizlere yardımcı olmaktadır.

 Kehanetlere göre olayların gerçekleşmeden önce ne zaman olacağı hakkında bilgiler veya uyarılar verdiği öne sürülmüştür. Çoğu zaman farkında olmadığımız ya da göz ardı ettiğimiz olaylara farkındalık kazanmamızı sağlayabilmektedir ve onları açığa çıkarabilmemize yardım etmektedir. 

Tarot falına bakan kişi çok önemlidir. Hem kartların anlamını bilmek ve onları doğru yorumlayabilmek çok önemlidir. Enerjisi yüksek olan bir tarot falı yorumlayıcısı bizlere geçmiş ve gelecek hakkındaki bilmek istediğimiz şeyleri kartlar aracılığıyla bulabilmeyi sağlamaktadır. 

Tarot Falı Nasıl Bakılır?

Tarot falının bir sürü çeşidi bulunmaktadır. Tarot falına bakılırken sizlere kapalı kartlar sunulmaktadır ve bu kartlardan seçim yapmanız istenmektedir. Bu esnada kartlar seçilirken fal baktıran kişi kartlara odaklanmalıdır. Hazır olduğunda sizden üç tane kart seçmeniz istenilmektedir. 

Orta taraftaki kart self kartı olarak bilinmektedir. Kişinin karakter yapısı, kişiliği, duygularını ve düşüncelerini de içeren bilgileri bizlere sunmaktadır. Sol tarafta bulunan kart ise, kişinin içinde bulunduğu duruma dair bilgileri barındırmaktadır. O anda mutlu, mutsuz, üzgün veya stresli gibi duygulara sahip olup olmadığına göre sağ taraftaki kartlar değerlendirilme işlemine alınmaktadır. Sonrasında seçtiğiniz kartlar sırayla açılarak yorumlayıcı tarot kartlarını anlamlarına göre yorumlamaya başlamaktadır. 

Tarot kartlarının seçimi ve kartların hangi sırayla açıldığı oldukça önemlidir. Seçilen kartlar çeşitli kehanetleri içermektedir ve sizlerin geçmiş ile alakalı bilgilerinizi içerebilir. Bu durum sizin kaderinizi belirleyebildiğine dair kehanetler de bulunmaktadır. 

Kaynak: https://www.tarotfali.net/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz