Profesyonel Blog Yazarı Nasıl Olunur?

0
213

Blog yazarlığı ciddi bir iştir ve profesyonellik gerektirir. Peki, profesyonel blog yazarı nasıl olunur? Öncelikle blog sayfasının içeriğinin belirlenmesi gereklidir. Blog yazarlarının sıklıkla yaptığı hata, içerik konusunda kararsız olmasıdır. Her konuyu ve her bilgiyi blog sitesinde paylaşmak doğru değildir. Bu şekildeki içeriklere sahip olan blog sayfasının hedef kitle oluşturması mümkün değildir. Ayrıca blog sitesinin içeriğinin de toplama olmaması gereklidir. Bunun için belli bir içerik veya içerik grubunun belirlenmesi ve blog yazarlığına bu şekilde devam etmesi en doğru harekettir. Blog sayfasına içerik seçerken deneyimli oluna konulara öncelik verilmesi gereklidir. Aksi takdirde gelecek sorulara yeterli verilmesi mümkün olmayacaktır ve bu da blog sitesinin zamanla ziyaretçi kaybetmesine neden olacaktır. Özgün içerik paylaşmak da önemli bir ayrıntıdır. Genellikle blog yazarları, sitelerini alıntı içeriklerle doldurmaktadır. İnternet kullanıcılarının araştırdığı bir konuyu üç farklı yerde aynı içeriklerle gördüğünde ya hepsini ziyaret etmeyi bırakmakta, ya da içlerinden birini tercih ederek diğerlerini elemektedir. Genellikle tercih önceliği de sorulan sorulara verilen cevaplardır. Ziyaretçi sorusuna tatmin edici cevap alamadığında blog sitesini ziyaret etmekten vazgeçmektedir.

 

‘Profesyonel Blog Yazarı Nasıl Olunur’un Cevabı Çok Basit

Profesyonel blog yazarı nasıl olunur denildiğinde, bilgi sahibi olunan konulara yer vermekle olunur diye cevap verilebilmektedir. Ayrıca alıntı yazılarla sayısız içerik yayınlamak yerine iki adet özgün içerik yayınlamak çok daha doğru bir yöntemdir. Özellikle Google, alıntı blog sitelerine kelimenin tam anlamıyla savaş açmıştır ve bu siteleri devreden çıkarmaktadır. Blog sayfasının tasarımı da önemlidir. Özellikle blog sitelerinde kullanılması için sayısız eklenti ve tema bulunmaktadır. Bu eklentiler kullanıldıkça blog sayfasının biraz daha yavaş açılmasına neden olmaktadır. Ziyaretçi, aradığı bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmak istemektedir. Yavaş açılan bir site, her zaman ziyaretçi kaybetmeye mahkûmdur. Blog sitesi kurulurken kullanıcı dostu temalar tercih edilmelidir. Çok kapsamlı bir tema kullanıldığında ise ziyaretçinin gözünü yorulmasına neden olmakta, bunun sonucunda da sitenin ziyaretçi sayısında düşüşe neden olmaktadır.

 

Blog Sayfası Güncel Tutulmalı

Profesyonel blog yazarı nasıl olunur diye sorulduğunda verilecek cevaplardan biri de blog sayfasının güncel tutulmasıdır. Genellikle site kurulduğunda bol içerikler eklenmekte, zamanla içeriklerin sayısı azalmaktadır. Bu tam bir hatadır. İçerikleri zamana yayarak eklemek, her zaman olumlu sonuçlar vermektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz