Paykwik Kullanımı

0
267

Sanal kartla ödeme deyince aklımıza ilk gelenlerden biri Paykwik gelmekte ve dünyada online alışverişlerde kredi kartıyla ödeme yapmaktan da fazla gündem oluşturmaktadır. İnsanlar kredi kartı bilgilerinin sanal ortamda görünmesinin tehlikelerini gördükçe farklı seçenekleri denemek istedikleri için sanal kartlara yönelmektedir.

Paykwik deyince ne kadar güvenli olduğuna dair elbette şüphe duyabilir ve bunu nasıl kullanacağımız hakkında bilgi sahibi olmayabiliriz. Öncelikle kredi kartından çok farklı sistemde bir yapı olduğu için kesinlikle hiçbir kişisel bilgi ve hesap bilgisine ihtiyaç duymadan sanal alışverişlerde ve çevrimiçi oyun yüklemelerde Paykwik en güvenli seçeneklerden biridir. Kart sahibi istemediği sürece başka biri tarafından kullanılamaz. Kart alımını onayladıktan sonra, kart sahibine bir  şifre gönderilir ve bu şifre  sayesinde alışveriş yapılabilmektedir. Sadece kart sahibinin bildiği bu şifre sadece tek kullanımlıktır. Şifre kullanıldıktan sonra kart kendisini bloke eder. Tekrar alışveriş yapmak istediğinizde, yeni bir kart ve dolayısıyla yeni bir şifre satın almak zorunda kalırsınız. Kart satın almadan önce sadece iyi bir araştırma yapmak ve bu konuda resmi internet sitesinden alışveriş yapmak doğru olacaktır. Bunun haricinde

Paykwik satışı yaptığını iddia eden ve insanları bu şekilde dolandıran pek çok internet sitesine rastlamak mümkündür. Paykwik kartın en güzel özelliklerinden biri kesinlikle  ihtiyaç olduğu kadar alınabilmesidir. Ne kadarlık alışveriş yapacaksanız, o kart seçeneğini seçebilir ve alışverişe ihtiyacınız haricinde para ödemek zorunda kalmazsınız. Ön ödemeli bir sisteme sahip olduğundan, harcama limitini aşmanız mümkün değildir. Seçiminizi yaptıktan sonra ödemeyi yapmak için, havale ve EFT yöntemini kullanabilirsiniz.

Kartı satın alacağınızı onaylayıp, telefonunuza ya da e-mail adresinize gelen şifreyi kullanarak alışverişlerinizi güvenle yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Daha önce Paykwik kullanmadıysanız, internet sitesinin canlı destek hattına bağlanarak, bu konu hakkında bilgi sahibi olabilir ve müşteri temsilcisinin yönlendirmeleriyle kart satın alabilirsiniz.

Özellikle gençler çevrimiçi satın almalarda Paykwik kartı kullanarak, hem hızlı hem kolay alışveriş yapabilmektedir. Bu da hem zaman kaybını önler hem de güvenlik açısından kredi kartı kullanmadan alışveriş yapabilmeyi sağlamaktadır. Kısa süreli kullanımlar için en uygun ödeme yöntemi bu olmaktadır diyebiliriz. Karta yüklediğiniz paranın kullanımı genelde 1 yıllıktır.

http://paykwik.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz