Kişisel Blogların Önemi

3
187

Genellikle internette karşınıza çıkan her sitenin birçoğu vaadi vardır. Fakat para kazanma güdüsünden yola çıkan bu siteler maalesef ki size karman çorman bir bilgi ve anlaşılamayan zor bir üslupla birlikte zamanınızı boş yere harcatmak dışında bir şey yapmazlar. Bu sitelerin aksine kişisel bloglar/siteler aradığınız bilgiyi daha pratik ve kolay bir üslupla sunarlar.

Kişisel blogların önemini kendimce size bahsedecek olursam eğer öncelikle şundan bahsedebilirim; zaman tasarrufu. Kişisel bloglar bilgiyi çekinmeden ve kısmadan size cömert bir şekilde sunar. Bu sayede siz farklı farklı kaynak arayışlarına girip bilgiyi tamamlamaya çalışmakla zaman kaybetmezsiniz. Anlatım biçimi; Kolay anlaşılabilir ve samimi bir şekilde sizi rahatlatır ve bilgiliyi alışınızı kolaylaştırır. Samimiyet; Yazarlar genellikle size kendi başlangıç süreçlerinden yola çıkarak yardım etme isteğinden yola çıkarlar. Öncelikleri maddiyat değil paylaşımdır. O da bir zamanlar sizinle aynı noktada olduğu için sizi anlayan bir noktadan hareket ederler. Bu yüzden olası bir ihtimale karşın genellikle yazılarında eksik görülenlerin ya da yanlış olduğu düşünülen noktaları yorumlarda düzeltmeye yönlendirirler. Bu sayede alanında uzman diğer kişilerle birlikte bir uzak eğitim misali bilgi aktarımı sağlamanıza vesile oluyorlar.

Bana göre kesin olan bir nokta var ki, Web Tasarım, SEO uzmanlığı, Yazılım Uzmanlığı gibi alanlara geçiş noktası kişisel bloglardır. Birçok SEO Uzmanı ve Yazılım Uzmanı vb. alan uzmanlıklarında olan kişiler bu noktaya gelene kadar kişisel blog alanında faaliyet göstermişlerdir. Şunu da unutmamak gerekir kişisel blog türü her zaman her an yanınızda olan bir kaynaktır. Her daim elinizin altında ulaşabileceğiniz uçsuz bucaksız bir alan.

Bu alanda da doğru kaynağı bulabilmek önemli. Özellikle de yukarıda bahsettiğim alanlarda faaliyet gösterebilmek yahut bilgi edinmek istiyorsanız dünyanın neresine giderseniz gidin yanınızda olacak bir yardımcı kaynak niteliğinde olan ‘’serhatpehlivan.com’’ adresli blogu size tavsiye ederim. HTML, CSS, Web Yazılımı, Web Tasarımı gibi alanlarda ki ihtiyaçlarınızı uzmanlıkla karşılayacak ve sizlere  yukarıda da bahsettiğim şekilde yardımı dokunacaktır. 

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz