Klima Servisi Firmaları Klima Temizliğini Nasıl Yapar?

0
183

Klima temizliği, klima kullanıcıları ya da klima servisleri tarafından yapılabilmektedir. Bu durum, klimanın temizliğine göre değişim gösterebilir. Şöyle ki klimanızın filtresini evde kendiniz de temizleyebilirsiniz; fakat klimanızı çok uzun zamandan beri kullanıyorsanız ve iç sisteminin temizlenmesi gerekiyorsa bunun için klima servisi çağırmanız daha faydalı olacaktır.

Klima servisleri, filtre temizliği konusunda da size yardımcı olacaklardır. Klimanızı temiz tutmanız, klimanızın ömrü açısından büyük önem teşkil etmektedir. Buna göre klimanızı ne kadar temiz tutarsanız ve ne kadar kısa aralıklarla temizletirseniz, klimanızın ömrü doğal olarak o kadar uzun olacaktır. Tersi durumunda klimanızı çok uzun aralıklarla temizletmeniz ya da bu işlemi hiç yapmamanız, klimanızın performansında düşüşe neden olacaktır.

Filtre temizliği, her klima kullanıcısı tarafından yapılabilecek türde bir işlemdir. Bunun için klimanın ön kapağı, kullanım kılavuzunda yazıldığı ve gösterildiği şekilde açılır. Bu işlemi yapmadan önce klimanızı kapatmalı ve sigorta anahtarını da aynı şekilde kapalı konuma getirmelisiniz.

Eğer klimanızın çalıştığı esnada kapağını açıp filtreyi çıkarmaya çalışırsanız hem siz, hem de klimanız açısından olumsuz sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumları göz ardı etmemeye özen göstermeli ve klimanızın filtresini çıkarmadan önce muhakkak ilk olarak klimanızı ve sigorta anahtarını kapatmalısınız.

Klimanızın kapağını açtıktan sonra yine klima kullanım kılavuzunda yer aldığı şekilde klima filtresini yerinden dikkatlice çıkarınız. Klimanızın filtresini bol su yardımıyla yıkadıktan sonra tozların ve kirlerin iyice çıkmasına özen gösteriniz. Klimanızın filtresine zarar vermeyecek türden temizlik ürünlerini de kullanabilirsiniz.

Klimanızın filtresini bol su ve temizlik ürünü yardımıyla yıkadıktan sonra yine kullanım kılavuzunda yer aldığı şekilde yerine dikkatlice yerleştiriniz. Aynı şekilde klima kapağını da kapatınız. Ardından klimanızın sigorta anahtarını ve daha sonra da klimanızı açınız. Klimanızı açtıktan sonra klimanızın ayarını değiştirebilirsiniz. Klimanızın filtresinde yer alan toz ve kirleri temizledikten sonra klimanızın daha iyi performansa sahip olmaya başladığını göreceksiniz.

Klima temizliği, klima servisleri tarafından daha kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Klima markasına göre klimanın filtresi, farklı özelliklere sahip olabilir. Ayrıca klimanın kapağını açma ve kapama şekli de farklı olabilir. Daha önce bu işlemi hiç yapmadıysanız klima servisinden yardım almanızı tavsiye ederiz. Klima servisleri, bu konuda etkin rol izleyecek ve size yardımcı olacaklardır. Klima servisinin temizleme işlemini dikkatlice izleyerek bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Daha sonra klima servisi çağırmadan klima filtrenizi kendiniz de temizleyebilirsiniz.

Klima servisleri, sadece klima temizliği işlemiyle ilgilenmezler. Ayrıca klimanızda meydana gelebilecek her türlü arıza için de yine klima servisleri ile irtibat sağlayabilirsiniz. Klima servisleri, klima arızalarında size yardımcı olabilecek en etkin oluşumlardır. Klima servisi aramak için bugüne kadar zorlu yöntemler kullandıysanız sizlere https://www.komkli.com/klima-servisi/ sitesini tavsiye edebiliriz. Klimanızın montajı, bakımını yaptırmak istediğinizde, klimanızın gazını doldurmak istediğinizde, temizletmek istediğinizde ya da klimanız arızalandığında hemen KomKli uzmanlarından profesyonel destek alabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz