Kişisel Bloga Ziyaretçi Çekmek

Kişisel bloga ziyaretçi çekmek blog yazarlarının karşılaştığı sorunların başında gelmektedir. Ancak bunu gerçekleştirebilmenin yöntemleri bulunmaktadır. Öncelikle blog yazarlığının sabır gerektiren bir iş olduğu unutulmamalıdır. Blog açılır açılmaz ziyaretçinin gelmesinin mümkün olmadığı bilinmelidir. Yazıların Google gibi arma motorları tarafından indekslenmesi ve aramalarda yazıların görünmesi gereklidir. Bunun gerçekleşebilmesi için de zaman gereklidir. Blogun teması da önemlidir. Blogun temasının kötü olması, yazıların okunmamasına neden olmaktadır. Bu nedenle görüntüye önem verilmelidir. Bunun için deneyimli kişilerden destek alınmalıdır.

 

Kişisel bloga ziyaretçi çekmek için içeriklerin de önemli büyüktür. Kaliteyi, özgün ve dikkat çekici içerikleri her zaman okunabildiği akıldan çıkarılmamalıdır. Sürekli olarak kaliteli içerikten söz edilmektedir ancak bunun ne olduğu ile ilgili detaylı bilgi verilmemektedir. Kaliteli içerik, makalenin başlığının konuyu özetlemesi, gerektiğinde alt başlık kullanılması, ara başlıklarla okuyucuya nefes aldırılması, dil bilgisi kurallarına uygun yazılması, giriş, gelişme ve sonuç kuralına uyulması, kaliteli içerik anlamına gelmektedir. Ayrıca makalenin görselle desteklenmesi de okunmasını artıran önemli detaylar arasındadır. Makalenin uzunluğu da önemlidir. Çok uzun makalelerin okunmadığı bilinmelidir. Çok kısa makaleler de dikkate alınmamaktadır. Bu dengenin iyi belirlenmesi gereklidir. İçeriğin özgün olmasına da dikkat edilmelidir. Özgün içerik, bir başkasının düşüncelerine sahip olmayan içerik demektir. Yani başka yazılardan kopyala yapıştır yapılmamış olan içerik anlamına gelmektedir. Başka makalelerden esinlenilmesi normaldir ancak kullanılan cümleler yazarın kendi cümleleri olmalıdır. İçerikler dikkat çekici olmalıdır. Başka yazarların değinmediği konular ele alındığında bloga ziyaretçi çekilmesi mümkün olmaktadır. Böyle konuları yazmak zordur ancak imkansız olmadığı bilinmelidir. Böyle bir konu yazıya döküldüğünde ve blogda yer aldığında, uzun zaman geçmesine rağmen okunmaya devam ettiği bilinmektedir. Kaliteli. Özgün içerikler, hem ziyaretçilerin hem de arama motorları gözünde de blogun değer kazanmasını sağlamaktadır.

 

Blogun sürekli olarak güncellenmesi de kişisel bloga ziyaretçi çekmek için önemli bir yöntemdir. Güncel olmayan bir bloga ziyaretçinin gelmesi mümkün değildir. Blog sahibinin çok ender uğradığı bir blog sitesine ziyaretçinin gelmesi beklenmemelidir. Çok yazının zok ziyaretçi demek olduğu unutulmamalıdır. Ayıca blog sitesine sürekli olarak yeni yazı girişinin de yapılması gereklidir.

Önceki Yazı A’dan Z’ye Türkçe Ahrefs Rehberi
Sonraki Yazı Sosyal Medya Pazarlama Nedir?

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 168 yazı bulunuyor

23 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. İlter web tasarım şirketinin sahibi. Web tasarım, seo işleriyle uğraşan fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

6 Yorum

 1. Poyraz
  Ocak 16, 20:04 Reply
  Hocam yazı için teşekkürler. Yazıya dikkat ettim 3 paragraf da bloga ziyaretçi çekmek kelime grubuyla başlıyor. Biraz daha alt başlıklı somut çözümler olsa daha gerçekçi ve hit getiren bir yazı olur kanaatindeyim. Başarılar...
 2. Blogger Temaları
  Ocak 16, 23:31 Reply
  Ah Mert hocam ah! Keşke sende şu en son paragraftaki tavsiyelere uysan :)
 3. slimcaps
  Ocak 18, 23:19 Reply
  Çok yararlı bir blog olmuş ve bilgilerde çok yardımcı olacak bilgiler.Teşekkür ediyorum :D
 4. biricigim
  Nisan 14, 12:34 Reply
  Blog konusunda çok yeniyim o yüzden benim için çok faydalı oldu Mert Bey teşekkürler..
 5. biricigim
  Nisan 14, 12:36 Reply
  Çok faydalı bir makale olmuş Mert Bey, teşekkürler..

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?