İçerik Koruma Yöntemleri

Kurumsal siteleriniz, bloglarınız vb siteleriniz için belki saatlerinizi harcayıp özgün bir makale oluşturmak için uğraşıyorsunuz. Fakat emek vererek oluşturduğunuz bu yazıları copy-paste olarak adlandırılan sistemle çalıyorlar. Bunu önlemenin yolları elbet var, kimisine göre bu yöntemler aşılabilir durumda, kimisi için sadece belirli şirketlerin koruması yeterli.

Arkadaşlar bu içerik hırsızları, çoğu üşenip kendi yazısını yazamadığı için yada çalmak istediği yazıyı yazacak kapasitesi olmadığı için çalıyor.

İçerik koruma yöntemleri ‘nden 3 basit adım sunmak istiyorum sizlere;

How To Write A Phd Dissertation How Do I Start My Common App Essay 1. Yazı Seçme İptali

Sitenizin <head> </head> tagları arasına;

<script language=”JavaScript1.2″>
function disableselect(e){
return false
}
function reEnable(){
return true
}
document.onselectstart=new Function (“return false”)
if (window.sidebar){
document.onmousedown=disableselect
document.onclick=reEnable
}
</script>

Writing Term Papers For Money Bu kodu yapıştırarak yazı seçme işlemini siteniz için kapatmış olursunuz.

http://www.otradny.org/?thesis-length Thesis Length  

http://mzoologia.uprrp.edu/?buy-your-term-paper Buy Your Term Paper 2. Sağ Tık İptal

Yine aynı şekilde head tagları arasına;

<script language=”javascript” src=”http://is.sitekodlari.com/sagtusengelleme1.js”></script>

Bu kodu yapıştırarak websiteniz için sağ tık iptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

 

Buy Essay Online Review 3. Dmca Protection Lisans

Bir site bu gibi durumları düşünmüş ve bunları engellemek için ücretsiz hizmet vermeye başladı. Ancak bu sitenin yaptığı biraz cezalandırma sistemine dönüşüyor. Sitelerinizdeki içerikleri korumak için Dmca Protection lisans sağlıyor. Üstelik ücretsiz. Üye sayısı her geçen gün artan bu site, üyelerinin sitesindeki içerikleri lisanslıyor. www.dmca.com adresinden kayıt olabiliyorsunuz. Henüz Türkçe dil desteği yok. Sizin sitenizi inceliyorlar ve kabul görürseniz Dmca Protection dünyasına katılmış oluyorsunuz. Herhangi bir şekilde sizin sitenize ait yazı, eser vb. özgün içerikler çalınırsa, izinsiz kopyalanırsa siz bunu siteye bildiriyorsunuz. Şuan için bu sitenin lisansladığı 30 milyona yakın site var.

Üyelik bilgilerinizi girerken dikkat etmeniz gereken en önemli faktör devamlı kullandığınız gerçek bir e-mail adresi yazmak. Sistem işini yapabilmek için, sitenize bir kod (dmca logosu) eklemenizi istiyor. Bu logonun boyutlarını renklerini tasarımınıza uygun bir şekilde ayarlamanıza da olanak sağlıyor.

 

Ancak ilk 2 adım zaman zaman bir şekilde aşılabiliyor. Fakat üşengeç hırsızlar bu yöntemlerle pek uğraşmazlar(bence) çoğu zaman ilk 2 adım sizin için yeterli olsa da bazı durumlarda DMCA ya ihtiyaç duyabilirsiniz.

Önceki Yazı Kişisel Blog Denilince Akıla İlk Gelen?
Sonraki Yazı A’dan Z’ye Türkçe Ahrefs Rehberi

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 157 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Bloglama 4 Yorum

Bloglarda Kaliteli Yazı Başlığı Belirleme

Bloglarda kaliteli yazı başlığı belirlemek son derece önemli bir işlemdir. Başlıklar yazının genel yapısı ve SEO kurallarına uyumlu olmalıdır. Yazı başlıklarının önemi büyüktür ve blog yazarları ne kadar önemli bir

Webmaster Yorum Yok

Çalışabilir Dosya Uzantısı COM

Merhaba değerli okurlarım, başlıkta com u gördüğünüzde ilk olarak aklınıza muhtemelen alan adı uzantı olan com gelecektir fakat o bir dosya uzantı değildir. Exe gibi bir çalışır dosya uzantısı yani

Bloglama 2 Yorum

Blog Yazarlığı Meslek Olur Mu?

Blog yazarlığının bir meslek olarak algılanması, markaların kendi blog hesaplarını açmasıyla mümkün olabilecek bir iştir. Ancak blog yazarak gelir elde etmek mümkündür. Bunun için kişisel blog sayfalarının özgün ve ilgi

Yorumlar

Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu sen yapmak ister misin!