Hiçbir İyilik Cezasız Kalmaz

2
202

Merhaba değerli okurlarım, başlıkta her ne kadar hiç  bir iyilik cezasız kalmaz desem de siz siz olun ve iyilik yapmaktan sakın vazgeçmeyin. İnsanlar sadece menfaat peşine düşmemeli, işleri düştüğü zaman kardeş olmamalı bu hayatta, kardeşim dediklerinize işiniz düşebilir bu gayet doğaldır fakat normalde selam vermediğiniz, arkasından atıp tuttuğunuz kişiye ihtiyaç duyduğunuz da ona kardeşim dememelisiniz.

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki karşılıksız iyilik yapılmayacağını düşünmekteyiz. İyilik aslında insanların içinde gelerek merhamet, şefkat ve Allah sevgisi doğrultusunda yapılır. Yaşadığımız dünyanın fani olduğunu unutulmayarak insanlara el uzatılabilir. Yardımda bulunarak insanların hayatını değiştirebilir, insanları mutlu edebilir, onlara destek çıkarak yüzlerinde tatlı bir tebessüm görebiliriz. İnsanların istekleri ve hedefleri doğrultusunda yaşam sağlanabilmektedir. Göstereceğimiz sevgi ve değerler doğrultusunda destek sağlayarak yollarındaki en büyük yardımcıları olmamız mümkündür.

Aslında iyilik yapmak kolay fakat, sonrasında karşılaşacaklarınız asıl problemdir, siz birine iyilik yaptığınızda bu suistimale dönüşmemeli ve sizin bulunduğunuz yardımın değerini karşıdaki anlamalı burada kast ettiğim şey birine maddi yardımda bulunduğunuzda onu o kişinin yüzüne vurun değil, siz birine yardım da bulunuyorsunuz o kişi ise bunu kendi yapmış gibi size bir kuru teşekkür etmeden arkasını döndüğünde oluyor asıl problem iyilikten anlayacak kişilere iyilik yapmalısınız bence bu her ne kadar yanlış veya doğru olsa böle düşünmekteyim.

Ben ne zaman iyilik yapmaktan maraz doğduğunu anlasam en sevdiklerimi aklıma getirir bu işte de bir hayır vardır diyerek yoluma bakmaya çalışıyorum, sizlerde inşallah bu yolu seçersiniz.

Şimdi sizlere youtube kaşıma çıkan bir video yu izletmek istiyorum..

Video beni gerçekten çok etkiledi inşallah sizlerde de farklı hisler bırakır ve iyiliğin nasıl bir şey olduğunu anlamış olursunuz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz