En Çok Kullanılan Web Tasarım Programları

2
197


En çok kullanılan web tasarım programları web sitesi bir web sitesi yapmaya başlayacak herkes tarafından bilinmelidir. Web tasarımı için kullanılan birçok program vardır.
Bu programlar grafik oluşturmak veya kod derleyici olarak kullanılır. Grafik tasarımlar ve kodlama için en sık kullanılan programlar için makalenin geri kalanını okuyun.


Grafik Tasarım Amaçlı Kullanılan Programlar
Grafik tasarımcıları genellikle grafik amaçlı kullanılan programları kullanırlar. Web sitesi için logo, afiş ve düğme gibi tasarımların hazırlanmasını sağlar. En çok kullanılan web tasarım programları arasında, grafikler için en sık kullanılan program Adobe Photoshop’tur.


AdobePhotoshop’un birçok kullanımı olmasına rağmen, web tasarımı alanında en yaygın kullanılan programlardan biridir. Adobe photoshop kullanımı, üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda geliştirilebilir. Her tasarımda olduğu gibi, önemli olan hayal gücü ve web tasarımı bilgisidir.


Web tasarımları dizüstü veya masaüstü cihazlar için tasarlanmış olsa da, mobil cihazlar için duyarlı tasarım unutulmamalıdır. Bunlar kodlanmadan önce bu tür programlarda tasarlanmalıdır. Ancak bunun dışında, kısayollar ve klavyenin kullanımı da etkili bir şekilde çalışmak için çok önemlidir. Adobe Photoshop dışında, Adobe Illustrator ve AdobeFireworks de sık kullanılan programlardır.


Kodlama İşlemleri için Kullanılan Programlar
Web tasarımlarında yazılım amaçlı kullanılan programlardır. En yaygın kullanılan web tasarım programları ve çoklu dil desteği Adobe Dreamweaver ve Visual Studio’dur.

  1. Adobe Dreamweaver, web tasarımı amacıyla kullanılan en yaygın programlardan biridir. HTML, CSS, Javascript, PHP ve ASP dillerini kullanabilen bir programdır.
  2. Visual Studio, birçok programlama dilinin kullanılabileceği bir ortamdır. Web sitesine ek olarak, uygulamalar veya programlar Visual Studio’da yazılabilir.
  3. SublimeText daha basit bir kod düzenleyicisidir. Kendi içinde bazı özellikleri vardır. Bir örnek verilirse, CTRL tarafından seçilen bir değişken veya sınıf ile adını değiştirmek mümkündür. Yararlı ve ücretsiz bir programdır.
  4. Notepad ++ oldukça basit bir kod editörüdür. Yeni başlayanlar basit ve ücretsiz olduğu için bu programı kullanmaya başlarlar.
  5. Başka bir program MYSQL‘dir. MYSQL, veritabanına veri ekleme, silme ve veri değiştirme gibi veritabanı yönetim sistemi komutlarıdır.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz