Kişisel Blog Nedir?

3
509


Kişisel Blog, kısacası insanların kendi tecrübelerini, düşüncelerini, ilgi alanlarını, bilgi ve becerilerini yazarak diğer insanların okuyabilmesi ya da faydalanabilmesi için paylaştığı bir çeşit kişisel internet sitesidir. Bu konuyu çok farklı şekillerde detaylandırmamız mümkündür.
Kişisel bloglar, insanların sadece kendi özelleri olabileceği gibi aynı zamanda belirli bir konu ya da olay hakkında bilgilendirme ve aydınlatma amacıyla da olabilmesi mümkündür. Her konunun aydınlatıcı içerik ve yazılarla aynı zamanda resim ya da videolarla çeşitlendirilmesi mümkündür. Konular bilgilendirici içeriklerle ve yazılarla ya da resimlerle de desteklenebilmektedir.


Kişisel Blogların Hayatımızdaki Yeri
Kişisel Blog konusunda çeşitlendirmeler yapılması mümkündür. Mesela sadece resim odaklı olacak şekilde kişisel bloglar için verilebilecek en iyi örnek Instagram diyebiliriz. Instagram sosyal medyanın da gelişimi ile birlikte hemen hemen herkesin hayatına girmiş olan resim ve fotoğraf odaklı bir uygulamadır.


Günümüzde milyonlarla ifade edilebilecek kullanıcı sayısına hizmet vermekte olan Instagram, yavaş yavaş e-ticaret tarafına doğru kaymaya başlamaktadır. Birçok kurum ya da işletme sayfa üzerinden ürünlerini tanıtıp, reklamlarını yapmaktadır. Aynı zamanda giyimden elektronik eşyaya kadar birçok ürünü Instagram üzerinden seçip, alışveriş yapmamız mümkün olmaktadır. Fakat taban olarak fotoğraf odaklı kişisel blog olarak işlevini sürdürmektedir.


Kişisel Blog Kullanım Alanları
Kişisel Blog tutmak çok geniş bir yelpaze içerisinde hayatın birçok alanında kullanılabilir. Sinemalar, teknoloji ile ilgili içerikler, edebiyat türleri ve içerikleri, spor, para, borsa, tatil gibi hemen hemen her konuda kişisel blog tutulması mümkündür. Bu konu tamamen ilgili alanları, tecrübeler ve zevkler ile doğru orantılıdır.


Kişisel bloglar oldukça fazla şekilde çeşitlendirilmekte ve çeşitlerine göre de temaları belirlenmektedir. Kişisel tercihe göre reklam alanları belirlenmesi mümkündür. Ücretsiz bir şekilde sahip olabileceğiniz bloglara yine ücretsiz şekilde tema yerleştirmeleri yapmanız da mümkündür. İstediğiniz her an yazmaya başlayarak takipçilerinize düşünce, tecrübe veya fikir araştırmalarınızı sunabilirsiniz.
Sosyal medya hesapları aracılığı ileçok daha büyük kitlelere ulaşmasını sağlayacağınız yazılarınız feed back diye tabir edilen bu geri dönüşler alacaktır. Bu geri dönüşleri önemseyerek ilerlerseniz bloğunuzun ziyaretçileri sonrasında tekrar ziyarete gelecektir.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz