Blog Yazılarının Uzunluğu Ne Kadar Olmalı?

7
540

Bloglarınızı sayfalarınızı google yandex gibi arama motorları için optimizasyon ayarlarını yaptıktan sonra, yazılarınızı facebook twitter tumblr gibi sosyal medya platformlarından yazılarınızı websayfa adreslerinizi paylaşarak ullanıcılarınıza duyuru yapabilirsiniz. Bloglarda yazı uzunluğu ne kadar olmalıdır ne kadarı bizim için yeterlidir ve ortalama yazı uzunlu nedir?

Bloglarda yazı uzunluğu metinini seo alt yapısına uygun olarak irdeleyeceğiz. İnsanlar blogunuza girdiğinde sadece bakıp geçmezler genelde, içeriğinizi okumak faydalanmak isterler gerçektelerden kaçtığınız zaman bloğunuzdaki okuyucuların güvenini kaydetmiş olursunuz, Haliyle de blog istatistiklerinize kötü etki edecektir.

 İdeal Blog Yazısı Uzunluğu

– Yazıların uzunluğu yaklaşık 400-600 kelime aralığı ideal yazıdır. Alt limit 250-300 kelime dir.

– Yazınızda alt başlıklar olmalı mı? – Yazınızda alt başlıklar olmalı ki arama motorlarında bu başlıklar aranabilir.

– İçerik yazarken kalın ve italik yazı biçimlerini kullanın ki önemli yer ziyaretçilerin dikkatini çeksin.

– Paragrafları kısa tutmalısınız.

– Yazılarınız konuşma gibi olmalı. Yazarken aynı zamanda okuyucularınız ile konuşur gibi düşünün. Bir doktora tezi hazırlıyormuş imajı ilgi çekmeyebilir.

– Daha önce yazılmış konularınızı sıralayın. Böylece daha kullanışlı bir blogunuz olacaktır.

– Blog yazılarınızda belli bir stratejileriniz olmalı. Stratejiler sizi daha iyi bir blogger yapacaktır.

 

– İnsanların bloga katılımını sağlamak için sosyal medyadan teşvik verici mesajlar vermelisiniz.

– Kaliteli içeriklerinizi yazdığınız yeni yazıların içinde çapa bağlantısı ile ziyaretçilerinize sunmayı unutmayın. Blogunuzda daha fazla süre ziyaretçilerin kalmasını sağlar.

– İdeal blog yazısı uzunluğu için benim aklıma gelen maddeler böyle şekillendi. Bu maddelerin tamamını uygulama şansınız olmasa bile bir kısmını hayata geçirdiğiniz taktirde blogger kariyeriniz iyi bir gelişim gösterirken, arama motorlarında da saygı duyulan bir konuma gelebilirsiniz.

 

7 YORUMLAR

    • Yorumun için teşekkür ederim kardeşim, dediğin doğru evet yazı yazarken tek amaç üst sıralarda olmak mı sence? Benim blog yazma amacım insanlara bildiklerimi aktarabilmek. Çok kısa yazı ile bu mümkün müdür neden olmasın diyebiliriz.. Uzun yazılar daha açıklayıcı olduğundan daha çok bilgi aktarımı yapılabilir. Benim düşünce tarzım bu şekilde kardeşim blogunda başarılar 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz