Backlink Nedir? Backlink Ne İşe Yarar?

2
178

Merhaba değerli okurlarım, seonun vazgeçilmez bir parçası olan seo da çat patda olsa anlayan birine seo yaparken nelere dikkate edersin gibi bir soru sorulduğunda size vereceği ilk yanıtlardan biri tabiki backlink diyebilir, aslında pek çok kişinin cevabını bildiği backlinki sizlere daha bilimsel bir dil ile kısa ve öz şekilde anlatmaya çalışacağım.

Backlink Nedir?

Backlink web sitenizin içeriğinizi desteklemek üzere verilmiş dış linklere denilmektedir. Yukarıdaki açıklamada belirttiğim gibi az çok seo dan anlayan birine nasıl seo çalışması yapılır dendiniğin ilk olarak size baclink alırım şeklinde bir cevap verecektir, fakat geçmiş zamanlara bakıldığında backlinkler yeni – eski, kaliteli – kalitesiz ve içeriği fark etmeksizin her siteden gönül rahatlığı ile backlink alınabilir hatta bu linkler siteler oldukça  fayda sağlardır google ın gelişen dolayısıyla sürekli değişin algoritmasıyla bazı değişiyor. Google artık baclinklerin uzun süreli kalıcı ve kaliteli sitelerden alınmasından yana hatta üst sırada bulunmak isteyenlere şart koşuyor denilebilir.

Backlink Ne İşe Yarar?

Backlink bir nevi geri dönüşüm demektir bence, abc sitesinden almış olduğunuz link sayesinden google sizin sitenize de uğrayacaktır, bu şekilde bir geri dönüş gerçekleşecektir. Google ne kadar çok sitede link  olduğuna bakar bana göre google algoritması, piyasa içerisindeki kaliteli siteleri dostu olarak görüyor ve üst sıralara çıkarıyor. Kaliteli sitelerden lacağınız backlinkler ile google dostu sitelerin dostu oluyorsunuz, burada google sizlere dostumun dostu benimde dostumdur diyor ve sizi üst sıralara çekmeye başalıyor bir çok bu görüşe sahiptir bence fakat herkesin kendine has bir anlatma yöntemi vardır tabiki, umarım açıklamamı yeterli bulmuşsunuz iyi yükselişler 🙂

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz