Seo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Merhaba değerli okurlarım, ilk önce SEO’nun ne olduğunu bir anlayalım, SEO İngilizce, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kelimedir, bizim dilimizde karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Web sitenizin arama motorları tarafından bulunurluğunu arttırmak amacı ile yapılan çalışmaların tümüne SEO denilmektedir.

 

SEO ya başlarken ilk adım, web sitenizin özgün olmasıdır arkadaşlar SEO nun ilk kuralı her zaman özgünlük olmuştur. WordPress kullanıyorsanız All in One SEO yu kullanmanızı tavsiye ederim arkadaşlar, seo ayarlarınızı nasıl yapacağınıza dair daha sonraki makalelerimde paylaşacağım fakat internette bu ayarları nasıl yapacağınıza dair çok fazla kaynak bulabilirsiniz.. SEO alt yapısına uygun makalelerinizi bu eklenti ile kontrol edebilirsiniz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır ?
Makaleyi eğer WordPress üzerinden yazıyorsanız All in One SEO size bu konuda yardımcı olacaktır. Yazdığınız makaleyi SEO açısından değerlendirip size bilgi verecektir. All in One SEO size yardımcı olmadan ilk aşama özgün yazmanız olacaktır. Yani makale sizin için yazılmış olmalı ve sadece sizin sitenizde bulunmalı. Başka sitelerde daha önceden paylaşılmış yazıyı paylaşmanız durumunda Google gözünde çalıntı olarak algılanmaktadır. Makalelerini her daim özgünlük kontrolünden geçirmelisiniz bunun içinde en iyi R10 makale özgünlük kontrol aracıdır.

Makalenizi yazarken, tüm yazıyı yazmadan önce kafada planlayın. Yazıyı hangi anahtar kelime(keyword) üzerine kurgulayacağınıza karar verin. Yani yazıyı okuyan neyi bulmak için size geliyor. Sizi ne yazıpta bulsun? Örnek vermek gerekirse ben bu yazım için, “SEO Hakkında Bilgi” kelimesini anahtar kelime belirledim. Belirlediğiniz anahtar kelimeyi yazı içinde abartmadan geçirmeye çalışmalısınız. Hatta bold, italik yapmak avantajınıza olacaktır. Ancak kelimeler yazının içine farklı yerlere dağılmalıdır, daha doğrusu makale başında ve sonunda geçmelidir.

Seo Hakkında Bilinmesi Gerekenler kısaca böyleydi diğer makaleleri de kontrol ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı Kişisel Blog Yazmanın Faydaları
Sonraki Yazı Twitter'da Neden Sürekli Değişiklik Oluyor

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 138 yazı bulunuyor

19 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Backlink Nedir? Backlink Ne İşe Yarar?

Merhaba değerli okurlarım, seonun vazgeçilmez bir parçası olan seo da çat patda olsa anlayan birine seo yaparken nelere dikkate edersin gibi bir soru sorulduğunda size vereceği ilk yanıtlardan biri tabiki

A’dan Z’ye Türkçe Ahrefs Rehberi

Başarılı bir SEO uzmanı, Ahrefs rehberi hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Bu rehber, rakiplerle ilgili olarak faydalı bilgiler sunan, bu bilgiler sayesinde kaliteli stratejiler geliştirilmesini sağlayan bir araçtır. Bu araçtan en

Alan Adının SEO’ya Etkisi

Geçmiş yıllarda 100’ün üzerinde yeni alan adı uzantısının devreye girmesiyle ülke uzantılarının artık pek bir anlamı kalmamıştır. Hiç bir etkisi yoktur diyemiyoruz. Şöyle ki; Google Web Yöneticisi Araçları’nda dikkat edecek olursanız, “Uluslararası

Yorumlar

Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu sen yapmak ister misin!