Seo Hakkında Bilinmesi Gerekenler

0
126

Merhaba değerli okurlarım, ilk önce SEO’nun ne olduğunu bir anlayalım, SEO İngilizce, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden oluşmuş bir kelimedir, bizim dilimizde karşılığı ise Arama Motoru Optimizasyonudur. Web sitenizin arama motorları tarafından bulunurluğunu arttırmak amacı ile yapılan çalışmaların tümüne SEO denilmektedir.

 

SEO ya başlarken ilk adım, web sitenizin özgün olmasıdır arkadaşlar SEO nun ilk kuralı her zaman özgünlük olmuştur. WordPress kullanıyorsanız All in One SEO yu kullanmanızı tavsiye ederim arkadaşlar, seo ayarlarınızı nasıl yapacağınıza dair daha sonraki makalelerimde paylaşacağım fakat internette bu ayarları nasıl yapacağınıza dair çok fazla kaynak bulabilirsiniz.. SEO alt yapısına uygun makalelerinizi bu eklenti ile kontrol edebilirsiniz.

SEO uyumlu makale nasıl yazılır ?
Makaleyi eğer WordPress üzerinden yazıyorsanız All in One SEO size bu konuda yardımcı olacaktır. Yazdığınız makaleyi SEO açısından değerlendirip size bilgi verecektir. All in One SEO size yardımcı olmadan ilk aşama özgün yazmanız olacaktır. Yani makale sizin için yazılmış olmalı ve sadece sizin sitenizde bulunmalı. Başka sitelerde daha önceden paylaşılmış yazıyı paylaşmanız durumunda Google gözünde çalıntı olarak algılanmaktadır. Makalelerini her daim özgünlük kontrolünden geçirmelisiniz bunun içinde en iyi R10 makale özgünlük kontrol aracıdır.

Makalenizi yazarken, tüm yazıyı yazmadan önce kafada planlayın. Yazıyı hangi anahtar kelime(keyword) üzerine kurgulayacağınıza karar verin. Yani yazıyı okuyan neyi bulmak için size geliyor. Sizi ne yazıpta bulsun? Örnek vermek gerekirse ben bu yazım için, “SEO Hakkında Bilgi” kelimesini anahtar kelime belirledim. Belirlediğiniz anahtar kelimeyi yazı içinde abartmadan geçirmeye çalışmalısınız. Hatta bold, italik yapmak avantajınıza olacaktır. Ancak kelimeler yazının içine farklı yerlere dağılmalıdır, daha doğrusu makale başında ve sonunda geçmelidir.

Seo Hakkında Bilinmesi Gerekenler kısaca böyleydi diğer makaleleri de kontrol ederek daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz