Aplik Aydınlatma Nedir? Nerelerde Kullanılır?

1
388

Genel olarak antre gibi yerlerde kullanılmakta olan aydınlatma çeşitlerinin başında Aplik Aydınlatma gelmektedir. Duvardan aydınlatma olarak da adlandırılmaktadır. Kullanımı son derece pratiktir. Ortama oldukça büyük bir şıklık katmaktadır. Genel olarak modern dizayn içerisinde kullanılması tavsiye edilmektedir. Sadece kapalı alanlarda değil açık alanlarda da rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Model açısından tek parça olarak dizayn edilmiş modellerin yanı sıra çok parçaları olarak da kullanılmakta olan çeşitleri bulunmaktadır.

Fiyat bakımından diğer aydınlatma çeşitlerine göre pahalı olduğu bilinse de dayanıklı olması bu farkı kapatmaktadır. Diğer modellere nazaran ömrü daha fazladır. Antre gibi alanlarda kullanıldığı gibi diğer alanlara uygun çeşitleri de bulunmaktadır.

Lineer Aydınlatma Nedir? Nerelerde Kullanılır?

Genel anlamda modern tasarımlar içerisinde yer alan aydınlatma çeşitlerinin başında lineer aydınlatma gelmektedir. Klasik ev yapılarında kullanılması çok fazla uygun değildir. Kullanımının doğru olması durumunda çevreye bazı faydaları bulunmaktadır. Bu faydalarından ilki ortam sıcaklığına olan katkılarıdır. Son derece naif olarak tasarlanmıştır. Gözü rahatsız eden ışık yayılması bu model içerisinde kesinlikle mümkün değildir.

Ortamı çok fazla boğmaması ve rahatsız etmemesi sebebiyle oldukça özgür bir yaşam alanı sağlamaktadır. Oldukça üstün bir teknoloji kullanılarak imalatları yapılmaktadır. Yaşattığı konforun yanı sıra fiyat açısından da son derece cazip olduğu bilinmektedir. Son derece uzun ömürlü olmaları da artı olarak nitelendirilebilecek özellikleri arasında yer almaktadır.

Ray Spot Aydınlatma

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz