Altcoin Nedir?

0
205

Merhaba, bugün altcoin nedir, altcoin ne zaman alınır, kripto para nasıl alınır detaylı olarak anlatacağım.

            Kripto para son dönemde oldukça popülerdir. Ayrıca ülkemizde birçok insan kripto borsaya girerek deneyim kazanma fırsatı elde etmiştir. Bilinçli bir şekilde para alıp satma işlemi gerçekleştirildiğinde oldukça kazançlı bir sistemdir. Ancak rastgele olarak ve takip edilmediğinde kişiler ellerindeki parayı hızlı bir şekilde kaybedebilir. Bu yüzden mümkün olduğunca bilinçli ve kontrollü bir şekilde işlem yapılmalıdır.

            Kripto para nedir? Kripto yeni nesil para birimi olarak geçmektedir. Çünkü tamamen sanal bir paradır ve fiziki bir karşılığı bulunmamaktadır. Sanal paranın kişisel olarak güvence altına alınması matematiksel şifreleme ile gerçekleşmektedir. Bu nedenle kişilerin hesapları özeldir ve tek kullanımlıktır. Kişisel bilgiler kullanılmamaktadır ve bireylere özel şifreler, cüzdan hesapları verildikleri için takip etmesi oldukça zordur. Kripto coin alıp satma ya da mining işleminden kazanç elde etmek mümkündür. Bu kazançları kripto hesabından banka hesabına aktararak kişiler rahatlıkla kullanabilmektedir.

            Altcoin nedir? Kripto para biriminde en popüler olan para birimi Bitcoindir. Bitcoin olmayan alt para birimlerine altcoin ismi verilmektedir. Aynı zamanda en popüler ve kullanılabilir kripto para birimleri arasında Ethereum, Dash, Litecoin, Ripple gibi birçok birim bulunmaktadır.

Bitcoin Neden Önemlidir?

               Kripto para birimi olarak ilk piyasada yer alan Bitcoin olduğu için önemli bir yere sahiptir. Diğer para birimlerine önderlik etmektedir. İlk çıktığı yıllarda oldukça uygun fiyatlı iken günümüzde fiyatı yüksektir. Aynı zamanda diğer para birimlerini yönlendirici etkisi vardır. Bu yüzden altcoin ile işlem yapılırken de Bitcoin fiyatları, gelişmeleri hatta ülkelerin politik ve ekonomik gelişmeleri takip edilmelidir.  Riplle, Dash, Etherium gibi kripto para birimleri altcoin olarak isimlendirilir.

Altcoin Özellikleri Nelerdir?

            Her altcoinin farklı özellikleri bulunmaktadır. Diğer para birimleri ile karşılaştırılarak eksik olanı kapatmak için farklı matematiksel yöntem kullanılarak oluşturulmuştur. Her altcoin benzersiz olduğunu iddia etmektedir. Monero ve Dash para birimi birbirine benzemektedir çünkü anomilik alanında en çok adaklanan para çeşididir. Diğer para birimlerine göre kullanışlı olsa da piyasaya göre al sat işlemleri yapılması gerekmektedir. Takip edilmesi oldukça zor ve işlem açıldığında insan psikolojisi olumsuz etkilenmektedir. Bireyler strese girebilmektedir. Aynı zamanda Litecoin gibi altcoin para birimi mevcuttur. Bu para birimi Bitcoin ile karşılaştırılarak elde edilmiştir. İşlemleri daha hızlı yürüten değerleri oldukça hızlı değişen bir para birimidir. Bu nedenle işlem yapılırken dikkatli olunmalıdır.

Altcoin Nasıl Satın Alınır?

               Altcoin ile işlem yaparak bireyler kazanç elde edebilmektedir. İşlem yapmak için öncelikle kâr payı belirlenmeli ve ne olursa işlemden çıkılması gerektiği net olarak belirlenmelidir. Piyasa düşerken çıkmamak güvenli olarak görünse de birden hızlı düşüş olduğunda kişiler ellerindeki parayı direkt olarak kaybedebilmektedir. Bu riske girmemek için altcoinler takip edilip kendilerine en uygun olan kripto para birimi kullanılmalıdır. Bu sayede daha güvenli ve kazançlı işlemler yapılabilir.  İşlemlerin realist ve odaklanarak yapılması başarı oranını artırır. Aynı zamanda kaldıraç kullanılacak ise değerlerin mutlaka orta riskte olması dikkate alınmalıdır. Aksi halde çok fazla kaldıraç kullanılırsa eldeki tüm gelir kaybedilebilir. Kâr olduğu kadar da zarar da edilebileceği işlem yapılırken akıldan çıkmamalıdır.

            Güvenilir bir kullanıcı hesap açarak altcoin araştırması yapılabilir. Kişi kazanacağını düşündüğü kripto para birimi satın alarak işleme başlayabilir. Fiyat arttıkça satış gerçekleşebilir. Böylece fiyat arttığında satış gerçekleşirse kâr elde edilir. Ancak fiyat çok hızlı düşer ve para kaybedilirse zarar edilir. Bir işlemde sonuç değerlendirilmesi yaparak ona uygun alım satımlar yapmak gerekir. Çok riskli işlemlerden kaçınarak zararı önleyebilir ve doğru bir analiz ile kripto paradan kâr elde edilebilir.

En Büyük Altcoin Nedir?

            Bitcoin en bilinen ve en büyük sanal para birimidir. En güvenilir ve kullanışlı altcoin ise Etherium olarak bilinmektedir. Etherium ise blockchain teknolojisine dayanılarak oluşturulan bir para birimidir. Genel bir merkezi yoktur ve küresel node bir ağ tarafından oluşturulan bir para birimidir. Etherium para birimi kullanışlı olmasının nedenleri rasyonel sözleşmelerinin olmasıdır. Piyasa kontrol edilerek Etherium ile yapılan işlemlerde kâr elde edilebilmektedir. Etherium para birimi Vitalik Buterin öncülüğünde ortaya çıkmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz