​com.tr Alan Adı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Yaklaşık 7-8 yıldır alan adı, hosting alıyor kullanıyorum, şuana kadar yaklaşık 200 alan adı aldım. Şuan profesyonel bir webtasarım şirketim var hala adı almaya devam ediyorum ve türkiye piyasasında onlarca firma mevcut bunlar arasında tercih yapmak size kalmış burada reklam yapmıycam tabiki.

.com .net vb alan adlarını alırken çalıştığım firmayı söylemiycem bu yazımda fakat .com.tr alan adı için tek adres nic.tr olmalı arkadaşlar.

Alan adları adsoyad.com.tr ve firma.com.tr 2 ye ayrılıyor.

Fiyat bir çok kişi en büyük etken elbette arkadaşlar size küçük bir karşılatırma yapacağım.

A firması;
adsoyad.com.tr – 25 TL
firma.com.tr – 70 TL

Nic.tr
adsoyad.com.tr – 12 TL
firma.com.tr – 25 TL

Verdiğim ortalama fiyatlardır A firması için aşağısı ve yukarı fiyatlar mevcut.

Asıl TR alan adı firması nic.tr dir piyasadaki çoğu firma üzerine karını koyarak satıyor. Yani alan adınızı siz odtü den nic.tr den alıyorsunuz her halükarda, aldığınız diğer firmalara para kazandırmanıza gerek yok.

Sizlere tavsiyem TR alan adlarınızı ODTÜ aracılığı ile nic.tr den alın.

Önceki Yazı İsteyin ve Başarın
Sonraki Yazı Gruppal ile Bosna Hersek’te Tarihi ve Kültürel Keşif: Mostar

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 156 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. İlter webtasarım şirketinin sahibi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Webtasarım Yorum Yok

Web Tasarım Hakkında Bilgiler

Merhaba değerli okurlarım, günümüzde, hangi eğitim düzeyinden, yaştan veya sosyo-ekonomik gruptan olursa olsun, her bireyin internette vakit geçirmesi, ve çoğu ihtiyacını bu şekilde karşılaması, tüm sektörlerin bir internet sayfasına sahip olmasını gerektirmektedir.

Webtasarım 4 Yorum

Ne İstediğini Bilmeyen Müşteriler : Webtasarım

Birçok sektörün kendine has zorlukları var bu gün gibi ortada. Bende bir webtasarımcı/yazılımcı olarak kendi uzmanlık alanım ile ilgili zorlukları paylaşabilirim sizlerle. Webtasarım’da en büyük zorluk-tehlike ‘NE İSTEDİĞİNİ BİLMEYEN MÜŞTERİ’

Webtasarım 1 Yorum

Google’da Birinci Sıra Yer Almak İçin

Web sitesi sahiplerinin en büyük beklentilerinden birisi Google gibi arama motorlarında ilk sayfada yer almaktır. Bunun nedeni de ilk sayfada görülen web sitesinin çok daha fazla ziyaretçi çekmesidir. Google’da birinci

Yorumlar

Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu sen yapmak ister misin!