Güvenilir Nakliyat Firmaları İle Taşının, nakliyattalebi.com

0
284

Günümüzde taşınacak olanların aklında bir çok soru işareti bulunmakta. Acaba anlaştığım firma güvenilir mi? İşini iyi yapıyor mu? Eşyalarıma zarar verirler mi? Kırılan ya da bozulan eşyalarım için zararım karşılanır mı? Bu gibi sorular çoğu zaman nakliyat firması tarafından cevapsız bırakılır ya da verilen sözler iş sonunda tutulmaz. Bu durumda taşınanlar hem maddi hem manevi açıdan zarar görmektedirler. Günümüzde nakliyat hizmeti veren firmaların sayısı eskiye nazaran oldukça fazla olsa da bu durumun sektöre iyi yönde etki sağladığını söylemek çok zor. Firmaların artması kaliteyi arttırır diye düşünülse de nakliye sektörü için bu durum ters etki yapmış durumda. Sektörde arz oldukça artmış ve talep firmalara yetmemeye başlamış durumda. Bu nedenle firmalar fiyatları düşürerek iş almaya çalışmaktalar. Fiyatlar düştükçe de verilen hizmetin kalitesi aynı orantıda düşmekte.Hal böyle olunca bir çok insan anlaştığı firmadan memnun kalmıyor.

Peki iyi firmaları nasıl buluruz?

Tüm firmalar aynı şeyi vaadediyor. Hangisinin iyi, hangisinin kötü olduğuna nasıl karar verebiliriz? Evet neredeyse tüm evden eve nakliyat firmaları aynı vaadleri sunuyor müşterilerine. Burada iyi ve kötü firmayı ayırırken dikkat edilmesi gereken bir kaç ayrıntı vardır.

1) Her şeye EVET diyen firmalardan uzak durun!

Firmaların bazıları tüm isteklerinize olumlu yaklaşırlar. Yapamayacakları işlere de yaparız diyerek sizinle anlaşmaya çalışırlar. Elbetteki istediğiniz işleri yapabilen firmalar da vardır. Fakat burada fiyat, hizmet dengesini unutmadan karar vermelisiniz. Örneğin; evinizde bulunan tüm eşyaların paketlenmesini ve avizeler dahil her şeyin yeni evinizde kurulmasını, takılmasını istediniz. A firması hiç bir olumsuz yanıt vermeden size 1000 TL fiyat sundu. B firması ise avizelerin takılması nakliye sorumluluğunda değildir diyerek avize montajını hizmetten çıkarıp 1000 TL fiyat sundu. Ayrıca eğer isterseniz avizeleri 100 TL’lik bir farkla montaj edebileceklerini söyledi. Bu durumda tercihiniz B firması olmalıdır. Örnekte avize montajından bahsedildi fakat siz bunu tüm konularda değerlendirebilirsiniz. Kısacası size her şeyi vaadeden firmalardan uzak durun.

2) Firma gerçekten kurumsal mı?

Bu sektörde bir çok firma kurumsal değildir. Sadece bir kamyona sahip olup dışarıdan bir kaç hamal tutup ev taşıyan kişilerin sayısı kurumsal firmalardan kat ve kat fazla durumda. Görüştüğünüz firmanın kurumsal olup olmadığını bir kaç evrak sorarak öğrenebilirsiniz. K3 belgeniz var mı? Firma adınıza patentiniz var mı? Çalışanlarınız sigortalı mı? Bu belgelerin fotoğraflarını gönderebilir misiniz? Bu gibi sorular sorarak kurumsal firmaları bulabilirsiniz.

3) Verilen fiyat bu iş için uygun mu?

Her şey de olduğu gibi nakliyat hizmetinde de fiyat çok önemlidir. Elbette herkes en ucuza en uyguna taşınmak ister. Fakat en uygun fiyat en masrafsız olanı değildir. Unutmayın iyi bir hizmetin maliyeti vardır. Verilen fiyatlar bu maliyetlerin üzerine kâr eklenerek verilir. Evinizi taşıtmak için almış olduğunuz fiyatların ortalaması 1500 TL ise size 800 – 1000 TL fiyat verenlerden uzak durun. Bu gibi kişiler iş günü fiyat arttırmaya çalışırlar. Ya da kötü bir hizmet alırsınız, eşyalarınız zarar görür. Fiyat konusu çok önemlidir. Kesinlikle en ucuzu yerine işiniz için uygun gördüğünüz fiyatı kabul edin. Evden eve nakliyat fiyatları hizmetin kalitesini belirleyen en önemli unsurlardan biridir.

Tüm bunları anlattıktan sonra sizlere bir platformdan bahsedeceğim. Nakliyattalebi.com platformu sizin için kurumsal firmaları bir araya getiren ve bu firmalardan tek seferde fiyat almanızı sağlayan bir web sitesidir. Evden eve nakliyat işleminiz için 2 Dk’da fiyat alabilirsiniz. Oluşturduğunuz ihaleye sadece kurumsal ve işini iyi yapan firmalar fiyat verir. Siz de aralarından en uygun gördüğünüz firmayı seçersiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz