Websiteleri İçin Twitter’ı Faal Kullanmak

0
113

Twitter’ı Faal Kullanmak web sitelerine hit kazandırmak için gerçekten bulunmaz bir fırsat, çünkü ücretsiz binlerce kişiye ulaşmanın en uygun yöntemi sosyal medyadır, ülkemizde en çok kullanılan yada reklam yapıp etkin kişilere ulaşmak için en iyi sosyal platform bana göre twitter. Web sitemin hitini artırmak için araştırmalar yapıyorum, araştırmalarım neticesinde twitter’ın önemini anladım galiba bunu sizlerle de paylaşmak istiyorum. Kişisel bloğum için kullanacağım adımları sizlerde izleyin diye bu yazıyı yazıyorum.

  • Sitenizin anahtar kelimelerini belirleyin, (kişisel blog, blogger, webtasarım, seo)
  • Anahtar kelimelerinizi twitter da aratın ve paylaşımda bulunanları tespit edin,
  • Takip ettiğiniz tüm firmalar ve kişiler dönüş yapmasa bile bir kaçı size dönüş yapacaktır, bu dönüş sayesinde paylaştığınız gönderiler doğal yöntemlerle karşıya iletilecektir.
  • Twitter da kişi eşleşmesi yaptıktan sonra “#“ ile anahtar kelimeleriniz ile makalelerinizi paylaşmalısınız.
  • Konularız ile kullanıcı odaklı olmaya çalışın.
  • Günlük hayattaki olaylarınızı, görüşlerinizi, düşüncelerinizi de tweet atmalısınız sadece makale paylaşmak twitterı etkisiz kılar.

Twitter için konunuzun pek dışına çıkmanızı tavsiye etmem, kendi yaptığım bir hata olarak, Galatasaray ile ilgili attığım binlerce tweet sayesinden diğer kullanıcıları bloğumdan uzak tuttum ne yazık ki. Kişisel blog yazarı olmaya karar verdiyseniz twitter içerisinde gruplara hitap etmemenizi öneririm tabi ki bu sizin kararınız.

Anlattıklarımı uygularsanız başarıya ulaşacağınıza inanıyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz