Web Tasarım Hakkında Bilgiler

0

Merhaba değerli okurlarım, günümüzde, hangi eğitim düzeyinden, yaştan veya sosyo-ekonomik gruptan olursa olsun, her bireyin internette vakit geçirmesi, ve çoğu ihtiyacını bu şekilde karşılaması, tüm sektörlerin bir internet sayfasına sahip olmasını gerektirmektedir. İhtiyaçları geleneksel yollarla karşılamak ( faturaları  ödemek için bankaya gitmek, yabancı dil öğrenmek için muhakkak bir kursa katılmak, alışveriş yapmak için market veya mağazaya gitmek vb. ) gibi aktiviteler, modern yaşamda zamanın çok daha değerli hale gelmesiyle, masa başından yapılabilir hale getirilmiştir.

Web Tasarım Hakkında Bilgiler

Hangi alanda faaliyet gösterirse göstersin, bir şirketin internet sitesi kurmaktaki amacı, daha fazla ilgi (ve dolayısıyla müşteri ) çekebilmektir. Bunu başarabilmek için, internet sayfasını oluşturma süreci, yani web tasarımı üst derecede önem taşır.

Çeşitli görsel ve işitsel materyallerin bir araya gelerek oluşturdukları parçalara ‘web sayfası’, parçaların bir araya gelerek oluşturdukları bütüne ve sisteme ise ‘web sitesi ‘ adı verilir. Web tasarımı ise, tüm bu materyallerin niteliklerine karar verme sürecidir. Bu süreci gerçekleştirirken, sitenin hedef kitlesi, ve bu kitlenin ihtiyaçları, ilgi alanları vb. konular göz önünde tutulur. Aynı zamanda sitenin içeriği de tasarımla uyumlu olmalıdır. Yani web tasarımı yapmak, sadece görsel estetiğe ulaşmak değil, bütün bunların uyum içinde olmasını sağlamaktır. Peki web tasarımı kimler tarafından ve nasıl yapılır? Günümüzde pek çok sertifika programı ve kursa devam edilerek web tasarımı konusunda uzmanlaşmak mümkündür. Ancak bu imkana veya zamana sahip olmayanlar için de, internet üzerinden farklı videolu ve yazılı dersler ücretsiz olarak Teknik açıdan konuyu ele almak gerekirse, web tasarımı yapabilmek için, öncelikle HTML, JavaScript ve CSS konusunda bilgi sahibi olmak gerekmektedir. HTML; bir bilgisayar programlama dilidir, ve İngilizce’deki ‘ Hyper Text Markup Language’ ifadesinin kısaltmasıdır. HTML sayesinde, internet tarayıcıları ( yani ‘browser’lar ) web sitenizi tanıyabilir ve görüntüleyebilir. Diğer diller ve programlara JavaScript; HTML’den farkı, daha esnek olması ve farklı durumlara duyarlı olması ve daha fazla olay ve iş tanıyor olmasıdır. JavaScript kodları, HTML kodlarının içine yazılır. Piyasada, ‘Java, JavaScript, JScript’ olarak isim benzerliği bulunan diller birbirinden farklıdır. Web tasarımı yapılırken en çok kullanılan dillerden biri JavaScript’tir.

CSS ise; İngilizce’deki ‘Cascading Style Sheets’ ifadesinin kısaltmasıdır, ve yine HTML’in içerisine yazılan bir programlama dilidir. Bir site içerisindeki sayfaların şablonlarını ( yani renk, font vb. özelliklerini ) ayarlamayı kolaylaştırır. Teknik bilgiler özetle bu şekilde verilebilir. Web tasarımı hakkında genel önerilerde bulunmak Sayfanızın hem Microsoft Internet Explorer, hem de Netscape tarayıcılarıyla uyumlu olması ve Türkçe karakterleri tanıyacak kodlarla yazılması daha fazla kullanıcıya ulaşmanızı sağlar. Günümüzde her alanda geçerli olan ‘sadelik’ kavramını sitenize de taşımanız size modern bir imaj sağlayacaktır. Yüzlerce farklı font ve renk kullanmak hem gözü yorar hem de bütünlük yakalamanızı Web tasarımı hem görsel estetik hem de içerik demek olduğu için, sayfanızın kullanışlı olması da artı bir puan olur. Örneğin internet hızıyla uyum sağlayamayacak olan .mid, .av, dosyaları, 30 kb’tan daha büyük dosyalar, veya ‘imagemap’ler, sayfanızın açılma süresini uzatır, ve kullanıcıların belki de vazgeçip sayfadan ayrılmasına neden olur. Sayfa veya sitenin amacına uygun bir tasarım yapmak, kullanıcıların istedikleri bilgiye kolayca ulaşmasını sağlamak, ve genel olarak kolay anlaşılacak bir dil kullanmak, argo ifadelerden kaçınmak da, web tasarımının temel koşulları arasındadır.

Sonraki yazıda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın…

We’re happy with the amount of choices you may have at your disposal https://www.football-shirtssale.com/ with our ‘design your individual’ software, but we’re also dedicated to offering high quality grownup football uniforms which are both comfortable and durable. I have tried factories in each Thailand and China to manufacture buy cheap football kits sportswear, health clothing and football shirts for my on-line store and profitable brand. Contact, flag or intramural play, Power Picture has you Barcelona Home Football Shirt Fan Version 2019/2020 lined with custom football t-shirts, shirts and more. We’re proud of the standard shirts from Barcelona Home Football Shirt 2019/2020 Kid kits(top+shorts) our on-line retailer, so take a look for your self and be one step closer to kitting your club Real Madrid Home Football Shirt 2019/2020 out with stylish and comfy clothing. We acquired black A4 shirts with golden yellow cheap Liverpool football shirts design for our flag football workforce. It’s time to get ready with trendy customized football hoodies and customized womens shirts. Whether or not you’re heading Real Madrid Away Football Shirt 2019/2020 to the big recreation or simply wish to wear your loyalty on your chest, the very best number of Navy t-shirts, tank tops, and more is correct here on the official Navy Store Real Madrid Home Football Shirt 2019/2020 Kid kits(top+shorts) the place your buy supports Navy Athletics. The Boombah INK 7 on 7 Soccer Extremely Efficiency Quick Sleeve Compression shirts includes a superb minimize Extremely Efficiency blended knit fabric that gives an incredible Liverpool 3rd Away White Football Shirt 2018/2019 compression fit with locked-down protection.
At Cisco Athletic, we create and manufacture youth and grownup flag football shirts to outfit cheap Tottenham Hotspur football shirts flag football gamers with quality gear whereas on the sphere. Regardless of whether or not you want customized lengthy-sleeve or short-sleeve shirts or shirts, sweatshirts Kid kits(top+shorts) Juventus Black Goalkeeper Shirt 2019/2020 or jackets for men , women or your youth football team, flock or flex print – with our online software Kid kits(top+shorts) Juventus Home Football Shirt 2019/2020 it takes simply 4 simple steps to design your staff gear.
Customized football shirts products are most popular in North America, Western Europe, and Oceania. Following custom Kid kits(top+shorts) Paris Saint Germain Home Football Shirt 2019/2020 group shirts on your reference. With our straightforward to make use of ‘design your own’ instrument you possibly can create gorgeous men’s custom football shirts that Everton home Football shirt 2018/2019 will final you for years to come back. Pink Lily’s cute football shirts are available many fabulous colors and styles, so discovering a tee that’s completely in sync with your fashion and pays homage Paris Saint Germain Home Football Shirt 2019/2020 to your favourite sport is straightforward.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz