Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen

Bıkkınlık verir bazen hayat, ne zaman nerede olacağınızı bilemezsiniz, gidecek birçok yeriniz olmasına rağmen hiçbir yere gidemiyorsanız elbet sıkıntılar sizi bekliyor olacak. Bazen çok kızıyorum hayata neden böyle oluyor hep sıkıntılar içerisinde kalıyorum diye merak ediyorum. Kızmak sinir öfke hiçbir şeyin çözüme kavuşmasını sağlamıyor.

Fakat artık daha bilinçli daha iradeli ve ne istediğini bilen biri olarak çıkacağım hayatın karşısına.  Her konuda devrime gidiyorum okul, iş, aile, arkadaşlık.

Geçmişimi temizliyorum…

Attığım 15 bin tweet le başladım hayatı sıfırlamaya, acemiliklerden kızgınlıklardan kırgınlıklardan kurtulmaya başladım böylece..

İnşallah bu sefer sıfırlama son sıfırlama olur hayatımı, nasıl diyor Goethe “Bazen daha ileriye ulaşmak için bir kaç adım geri gitmek mecburidir. Çünkü en ileri sıçrayışlar, iki adım geriden başlar.” bende bu mantıkla bazı şeyleri hayatımdan çıkararak bazı şeylere sıfırdan başlayarak hayata sil baştan başlıyorum..

Önceki Yazı Uçuş Korkusu Atlatma Yöntemleri
Sonraki Yazı Bootstrap nedir? Nerede ve Nasıl kullanılır?

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 157 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Kişisel Yazılar 3 Yorum

Web Hayatıma Yön Veren Değerli İnsan

Dünyada birçok kişinin hayatında kendine çizdiği bir rol model vardır, web hayatımda benim rol model olarak belirlediğim ve neredeyse sıfırdan beni biryerlere getiren bugün bildiğim birçok şeyi sayesinde öğrendiğim çok

Kişisel Yazılar Yorum Yok

Hayal Kurarak Yaşayın

Ne olursa olsun, ne yaşamış olursanız olun hayata devam etmek zorundasınız, ailenizden birisi vefat etmiş olabilir, en yakın arkadaşınız size düşmanlık etmiş olabilir, maddi sıkıntılar yada manevi sıkıntılar yaşıyor veya

Kişisel Yazılar Yorum Yok

Bir Ahmet Aslan Şarkısı Üzerine Notlar

Bazen kulağınıza takılan ve hiç gitmeyen şarkılar, türküler vardır ya insanı başka bir diyara götüren ve insana geçmişini geleceğini düşündüren besteler, işte onlardan birisi. Sözleri nesimiye ait, feyzullah çınarın bestelediği ve en iyi

2 Yorum

 1. Şahmelek
  Mayıs 19, 02:57 Reply
  Yorucu olmuyor mu sizin için? her yenilgide her dibe vuruşta yeniden ayağa kalkmaktansa her şeyi silip atmak? hani bir söz vardır Bugünkü aklım olsaydı, Dün yaptıklarımı yapmazdım. Ama dün yaptıklarımı yapmasaydım, Bugünkü aklım olmazdı. diye geçmişte yaptığınız ya da yaptığımız hatalar bizi bugün 'kendi'miz yapmaz mı? oysa siz her şeyi unutmayı seçiyormuşsunuz? tabi ki sizin bileceğiniz şey benim merak ettiğim konu hiç pişman olmadınız mı her seferinde böyle yapmaya ve ya size böyle yapmayı teşvik edecek çok fazla ciddi sorun mu yaşandı? -x
  • Mert Can İlter
   Mayıs 19, 09:14 Reply
   Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir? ölümden dönmüşsün ve seni ölüme götüren de ölümden döndürende aynı şey bunu unutma ihtimalin olabilir mi? Unutmak diye bir şey yoktur alışmak vardır. Yokluğuna alıştığın birşeyi birdaha aramazsın, daha önce birşeylere sıfırdan başlamayı düşünmemiştim galiba bunu ilk kez yapıyorum, aslında yaptığım tek şey yokluğuna alışmak istediklerimi, bana hatırlatacak şeylerden kurtulmak..