Kişisel Bloglardan Para Kazanma

4
181

Merhaba değerli okurlarım, bu yazıyı yazdığım sıralarda sitemde hiçbir reklam bulunmamaktadır, bunun birinci nedeni .com alan adındaki sitemi com.tr uzantılı adına taşımış olmam fakat, eski sitedeki reklamlarımı buraya taşıyabilirdim fakat, bu reklam gereksiz olduğuna inanıyorum artık çünkü verdiği zahmete değmeyecek kadar cüzi miktarlar elde ediliyor çok uzun süredir blog yazmıyorsanız tabiki.

Diğer sitemde tanıtım yazıları, banner ve text linklerden reklam satışı yaptım fakat bu çok düşük ücretler karşılığında sattığım reklamların bana çok bi katkısı olmadı şuan ki com.tr sitemde tanıtım yazısı vb. reklam çeşitlerini kullanmayı düşünmüyorum. Tabi ki herkes yaptığı işten para kazanmak ister ve onun için çabalar ama benim şuan ki derdim bilgilerimi ve düşüncelerimi arkadaşlarıma ve büyüklerime aktarmak o yüzden uzun bir süre reklam almayı düşünmüyorum. Daha sonra bloğum iyi yerlere gelir bir kaç büyük yerden reklam alabilirim.

Ben bu işi para kazanmak için yapmıyorum birincisi yazmayı gerçekten sevdiğim için ikincisi ufak çaplıda olsa bilgilerimi yaşadığım olayları bazı kişilere aktarabilirsem ne mutlu bana, adsense, tanıtım yazısı banner ve text link gibi bir çok şekilde bloglardan para kazanılabilir fakat ben adsense reklamlarına tamamen karşıyım şuan kadar hiç kullanmaya yeltenmedim hayatım boyunca yeltenmeyeceğime eminim çünkü gerekli gereksiz bir çok reklam, değmeyecek ücretler karşılığında gerekli gereksiz her yerde karşınıza çıkıyor benim prensiplerime aykırı bir durumdur bu, dolayısıyla ben kişisel bloglardan para kazanılmasına karşı değilim fakat reklamları abartarak cüzi ücretler karşılığında bir iş becerme uğruna sitelerin heryerinden reklam fışkırmasına karşıyım, bu düşünceme katılan katılmayan her blogger arkadaşıma saygı duyarım.

Azı karar çoğu zarardır her zaman.

4 YORUMLAR

  1. Adsense onayım kabul etdilmedi ama üzülmüyorum 🙂 bu işi yazarında söylediği gibi para ile yapmamak gerekiyor , bilgi paylaşıldıkca güzeldir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz