Kişisel Blog Yazmanın Faydaları – 2

4
424

Kişisel blog yazmanın faydaları sayısızdır. Kişisel blog yazmak, insanın kendisini geliştirmesi açısından önemlidir. Blog yazanlar bir yandan kendileri öğrenirken bir yandan da okurlarına bilgi sunmaktadır. Blog yazısının araştırma istediği bilinmelidir. Bu sayede blog yazarları, yazacakları konu ile ilgili bilmedikleri bilgilere de ulayabilmektedir. Yazmak insanın kendisini iyi hissetmesini de sağlamaktadır. Kendisini iyi hissedenin de iş hayatında başarılı olmaması mümkün değildir. Kariyerin devam ettiği alandan memnuniyetsizlik duyulması söz konusu olabilmektedir. Bu duygu içinde olanlar arayış içinde olmaktadır. Kişi istediği alanla ilgili blog yazmaya başladığında, ir süre sonra istediği mesleği yapmaya başlaması söz konusu olabilmektedir. Yazı yazmak ve yazılanların başka kişiler tarafından okunması, kişinin özgüvenini ve motivasyonunu artırmaktadır. Bu sayede de iş hayatında hızlı bir yükseliş yaşanması mümkündür. Yükseliş başarıyı ve motivasyonu getirir, bu da iş yaşamındaki başarıyı. Böylece zirveye emin adımlarla yükselmek mümkün olmaktadır.

Kişisel blog yazmanın faydaları arasında çevre yapmak da gelmektedir. Uzman bir blog yazarını pek çok kişi tarafından tanınmaktadır. Gidilen her toplantıda yazar çok sayıda okuyucusu ile karşılaşabilmektedir. Başka blog yazarları ile tanışarak yazarlık çevresinin de artırılması mümkündür. Bu sayede bilgi alışverişi sağlanarak çok daha başarılı yazılar otaya çıkarılabilmektedir. Bu da daha fazla popülerlik demektir. Popüler olmak da maddi kazancın en önemli detaylarının arasındadır. Dolayısı ile kişisel blog yazmak, maddi kazanç anlamına da gelebilmektedir. Blog yazmak kitap yazmakla hemen hemen aynıdır. Blog yazarları için tüm kapılar açılmaktadır. Blog yazmak ve blog okumak esin kaynağıdır. Blog yazarken başka yazarlardan ilham alınmaktadır ve bu sayede iş hayatında çok daha hızlı bir şekilde yükselmek mümkün olmaktadır. Blog yazılarının ücretsiz olması da insanların çok daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede yazarlar, çok daha kişiye ulaşabilmekte ve fikirlerini ulaştırabilmektedir.

Kişisel blog yazmanın faydaları arasında, tüm etkinliklerden haberdar olmak da gelmektedir. Yazılar çok fazla kişiye ulaştıkça konferans duyuruları gelmeye başlamakta, etkinlikler için özel davetiyeler gönderilmektedir. Blog sayesinde sayısız etkinliklere katılmak mümkündür. Bu etkinliklerde öğrenilen bilgilerin blog sitesinde yazılması ve böylece okurlarla paylaşılması da mümkün olmaktadır.

4 YORUMLAR

  1. Blog yazmak gerçekten çok faydalı, ben çok faydasını gördüm halende görüyorum. Örneğin bir çok insan tanıdım. Eskiden okuma alışkanlığım yoktu şimdi ise düzenli olmasa da okuyorum.
    Eskiden blog yazmaya başladığım ilk zamanlarda dil bilgisi kurallarını pek fazla bilmiyordum fakat blog yazdıkça bu sorunu yavaş yavaş aştım. Elbette sadece bunlar değil, bunların dışında da bir çok faydasını gördüm.

    Güzel bir yazıydı teşekkür ederim kalemine sağlık kardeşim.

  2. Kişisel blog yazmaya başladığımda bir çok eksiğimin olduğunu öğrendim. Zamanımı artık daha insanların faydası olan bilgilere yöneltmeyi hedefledim. Kişisel blog yazarak bir çok yeni bilgiyide öğrenmiş oldum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz