Hızlı HTML Öğrenmenin Püf Noktaları

2
288

HTML öğrenmekte zorluk çekilmesi, aslında nereden başlanılacağının bilinmemesinden kaynaklanmaktadır. Bir makale ile hızlı HTML öğrenilmesi belki mümkün olmayabilmekte en azından nereden başlanacağı ve hılı bir şekilde nasıl öğrenileceği ile ilgili fikir verebilmektedir. Hızlı HTML öğrenmenin püf noktaları arasında yeni trendlerin öğrenilmesi bulunmaktadır. Web tasarım öğrenmek isteyenlere öncelikle genel olarak HTML’nin en temel konuları olan table, tr, td gibi konular öğretilmektedir. Bunun elbette yararı vardır ancak yeni sitelerin yeni trendler kullanılarak yapıldığı bilinmelidir. Table yapısı kullanan web siteleri de değiştirilmeye başlanmıştır. Bu nedenle güncel web tasarım trendlerini öğrenmek, hızlı öğrenme açısından büyük yarar sağlamaktadır. Bunun yanı sıra divler ve yeni HTML teknolojileri ile ilgili olarak güncel konulara çok daha hızlı erişme imkânı elde edilmektedir.

Hızlı HTML öğrenmenin püf noktaları arasında bir editör edinmek de gelmektedir. Günümüzde Text editörlerin yerine kodları renklendiren ve daha anlamlı olmasını sağlayan kullanışlı HTML ve CSS editörü mevcuttur. HTML öğrenilmek isteniyorsa mutlaka ir editör edinilmelidir. Dreamweaver, Coda, PHP Storm ya da Sublime Text gibi bir editör yeterli olmaktadır. Dreamweaver, yaygın bir şekilde kullanılan giriş seviye bir editördür. Biraz bilgisi olanlara ise Sublime Text ile başlaması tavsiye edilmektedir. Hazır sitelerin indirilip incelenmesi de bir başka ayrıntıdır. Bilindiği gibi internette çok sayıda ücretsiz olarak indirilerek incelenebilecek HTML ve CSS örnekleri bulunmaktadır. Bunların kod yapısının incelenmesi büyük yarar sağlamaktadır. Özellikle hangi kodun ne işe yaradığını öğrenmeye çalışılmalıdır. Hazır şablon üzerindeki görsel ve metinleri değiştirmenin de en ili öğrenme şekli olduğu unutulmamalıdır.

Hızlı HTML öğrenmenin püf noktaları arasında görsel ağırlıklı sitelerin hazırlanması da vardır. İlk başlarda script ile hazırlanan animasyonlu sitelerin meydana getirilmesi zordur. B nedenle tasarım yeteneği kullanılarak görsel ağırlıklı siteler hazırlanmalıdır. Bu sitelerin Photoshop’ta bölüp, basit HTML kodlarıyla birleştirilmesi uygun olacaktır. Kaynaklardan da yararlanmak gereklidir. İnternette HTML kütüphaneleri bulunmaktadır. Buradaki yayınlar takip edilerek HTML öğrenilmesi mümkündür. Öğrenilenlerin tekrar edilmesi de gereklidir. Bu yapılmadığında öğrenilen her şeyin unutulabileceği bilinmelidir. Çevredeki firmalar için web siteleri hazırlanmalıdır. Yeni öğrenilen her konu öncelikle kişinin kendisi için tasarladığı web sitesinde uygulaması ve test edilmesi önemlidir.

2 YORUMLAR

    • Hocam aslında çook ama çok farklı alanlar. Çünkü html her sitenin ana hattında olmak zorunda. WordPress ise genellikle hazır bir temayı entegre ederek hazırlanıyor sizin kod ile herhangi bir alakanız kalmıyor ki. Html css jquery ile statik halde ürettiğiniz siteyi php veya asp ile dinamik hale getirirsiniz. WordPress ise bunların otomatik sağlar. En başta aktardığım gibi farklı kulvarlar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz