En İyi Ping Siteleri

3
225

Ping atmak bir web sitesinin veya sunucunun çalışır durumda olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yoludur. Ping sadece bu amaçla değil, bir web sitesinin ip adresini görmek gibi nedenlerle de atılır.

Ping Nedir?

Ping, internet / ağ üzerindeki bir makine’ye 32 baytlık ICMP (Internet Control Message Protocol) paketleri göndererek çalışır olup olmadığını ve erişilebiliyorsa tepki süresini ölçmeye yarayan programdır. Belirtilen adrese bir paket gönderilir ve yanıt beklenir, bir bilgisayardan diğer bilgisayara paketlerin gidip gelme süresi sizin ping sürenizi belirler. Ping süresi milisaniye (ms) cinsinden ölçülür. Ping kullanması basit fakat oldukça kullanışlı bir programdır ve genelde ağ sorunlarını tespit etmek için kullanılır.

En İyi Ping Siteleri
www.pingomatic.com
www.googleping.com
www.ping.in
www.pingler.com
www.totalping.com
www.blogbuzzer.com
www.pingmylink.com
www.twingly.com/ping
www.bulkping.com
www.pingsitemap.com
www.pingfarm.com
www.feedshark.brainbliss.com

Yukarıda sizlerle yazdığım websiteleri arasında toplu ping atan websiteleri yer almakta. Bu siteleri kullanırken dikkat etmeniz gereken konu süreci abartmadan tamamlamanız. Bir günde tüm içeriklerinizi bu tarz websitelerine eklememelisiniz. Az ve öz gönderilerle indekslenmeme sorununuzu ortadan kaldırabilirsiniz. Abartan kişiler siteler için index problemi çıkmaza girebilir büyük ihtimalle.

Bir çok kişi, blogger genellikle yazılarımızın hemen Google, arama motoru tarafından indexlenmediğinden şikayetçidir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için elimizden gelen her şeyi yapıyor ama sonuca ulaşamıyor. Peki google sitemizi nasıl sever nasıl daha hızlı indeksler. Artık algoritmalar çok can yakmaya başladı. Kopya riski bulunuyor. Biz düşünüyoruz, yazıyoruz, emek sarf ediyoruz başkası geliyor emeklerimizi bir hiçe sayarak yazdıklarımızı çalıyor. Birde bizden önce indeks aldıysa vah bizlerin halimize, bu türlü sıkıntıları ortadan kaldırmak için benim sizlere tavsiyem sosyal medya platformlarını çok aktif kullanmanızdır. Sosyal ağlardan gelen trafikler arama motorları açısından çok önem taşımaktadır. Googlebot sitenizden hiç çıkmasın her daim sitemdeki verileri tarasın istiyorsunuz kesinlikle sosyal platformlarda aktif rol almanız gerekiyor.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz