Yemek Takımları Nasıl Seçilmelidir?

2

Yemek takımları genellikle özel günlerde ortaya çıkan ve vitrinleri süsleyen ürünler olsa da günlük hayatta da rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle çeyizlerde büyük yer edinen ve özenle seçilen yemek takımları yıllar boyunca kullanılacağı için dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Zira kişiler zamanla bu takımlardan sıkılırsa yeni bir yemek takımı satın almak son derece masraflı bir iş olabilir. Yıllar boyunca sıkılmadan ve herhangi bir zarara uğramadan kullanabileceğiniz yemek takımlarını seçerken neler yapmanız gerektiğini merak ediyorsanız işte sizin için birkaç ipucu!

Yemek takımı seçerken dikkat edilmesi gereken ilk nokta takımın ihtiyacınızı ne kadar karşılayabileceğine karar vermeniz olacaktır. Eğer kalabalık bir aileye sahipseniz misafirleriniz de kalabalık olabilir ve bu nedenle doğru sayıda parça içeren takımlara yönelmeniz çok önemlidir. Böylesi durumlarda 6 kişilik 20 ila 30 parça içeren takımlar yerine 12 kişilik 85 ila 90 parça içeren yemek takımlarını tercih etmeniz doğru olacaktır.

Bu hususta dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise kesinlikle seçeceğiniz yemek takımının zevkinize hitap etmesidir. Masa örtüsünden peçeteye, tabaklardan bardaklara kadar her detayın uyum içinde olması ve tüm bu detayların sizin zevkinizi ya da tarzınızı yansıtması oldukça önemlidir. Bu seçimi yaparken yemek takımını kullanacağınız salon, mutfak ya da yemek odasını dekore ettiğiniz renkler de önemlidir ve takımın bu odalar ile uyum içinde olması gerekmektedir. Daha önce de söylediğimiz gibi zamanla sıkılabileceğinizi düşündüğünüz ürünleri kesinlikle listenize bile eklememelisiniz.

yemek-takimlari-nasil-secilmelidir

Renk konusuna değinecek olursak; burada atlanmaması gereken ilk nokta yukarıda da söylediğimiz gibi yemek takımını oluşturan tüm ürünlerin birbiri ile uyum içerisinde olmasıdır. Koyu tondaki renkleri seviyorsanız açık tonların masanızı daha modern göstereceğini bilmelisiniz ve buna göre hareket etmelisiniz. Ancak koyu renklerin de masanıza mükemmel bir asillik katacağını gözden kaçırmamalısınız.

Elbette her şeyden önce yemek takımınızın görüntüsü önem arz etmektedir. Günümüzde yemek takımlarını oluşturan parçaların şekil, renk ve desen açısından farklılık gösterdiğini elbette biliyorsunuzdur. Ancak burada çok ince bir çizgi olduğunu da bilmelisiniz. Zira fazla hareketli ürünler masanızı fazla kalabalık gösterebilir. Bu nedenle ev dekorasyonunda da olduğu gibi yemek takımlarında da az ve sade parçalar kullanmanız önemlidir. Bu şekilde hem modern hem de fresh bir masaya sahip olabilirsiniz.

Sizler de eviniz için yıllar boyunca kullanabileceğiniz dekoratif, kaliteli ve kullanışlı yemek takımları arıyorsanız Tam12den fırsatlarından yararlanarak hayallerinizdeki yemek takımını anında bulabilirsiniz. Uygun fiyatlar ile cebinize de hitap edecek olan bin bir çeşit yemek takımı seçeneği ile Tam12den hem ihtiyaçlarınıza hem de zevkinize hitap edecek ürünleri satışa sunmaktadır. Üstelik saniyeler içerisinde güvenli bir şekilde satın alabileceğiniz bu ürünler Tam12den güvencesi ile en kısa sürede kapınıza kadar teslim edilmektedir. İyi alışverişler dileriz!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz