Web Tasarım Nedir? Ne İşe Yarar?

5
280

Merhaba değerli okurlarım, günümüzde sıklıkla anılan ve ne olduğu tam olarak anlaşılamayan webtasarımı sizlere açıklamaya çalışacağım, insanların kullandığı sayfaların facebook, twitter gibi sosyal ağların nasıl hazırlandığını bilmeden ne tür emekler harcandığını bilemeden kullanıyor, belirli zamanlarda yaşanılan websitelerine erişim sorunları aniden insanların paniklemesine sebep oluyor.

Bu hem sosyal medyaya ne kadar bağlı olduğumuzu hemde webtasarımı bilmediğimizi gösteriyor, örneğin twittera günde milyonlarca kişi girip milyarlarca twit atıyolar ve bu atılan twitler bazı zamanlarda kişi başınalar 10 binleri geçiyor arkadaşlar bende bunların içerisindeyim tabiki. Arkadaşlar bu rakamlar gerçekten büyük rakamlar ve alt yapı olarak altından kalması zor olan işler bunlar yani twitter yarım saat kapandı diye yaygara koparmamak lazım 🙂

Şimdi asıl meselemize dönelim ve webtasarımı açıklayalım.

Web Tasarım Nedir?

Toplumumuz gelişiyor, teknoloji gelişiyor, internet daha sık kullanılıyor insanlarımızın hazıra kaçmaları artıyor ve bunların hepsi toplanınca ortaya artık bir ihtiyaç haline gelen internetten satışlar ortaya çıkıyor arkadaşlar, günümüz teklonojisinde hem en önemli pazarlama aracı hemde en önemli satış ve tanıtım araçlarından biri olmuştur. Firmalar için artık olmazsa olmaz olaran adlandırılan web tasarım ülkemizde hızla yayılmış ve teknoloji dünyasında hakkettiği yeri kazanmıştır. Tüm şirketlerin kendileri için hem bir pazar hemde bir reklam aracı olarak gördükleri bir web siteleri bulunmaktadır. Web sitesi sahibi olmak artık kolay ama bunun en önemli detayları arasında profesyonel web sitesi sahibi olmak var.

Herkes web sitesi yapabilir hale geldi ülkemizde fakat bunu hem profesyonel tasarım hemde profesyonel yazılım ve güvenlik önlemleri ile daha kuvvetli hale getirmek ne yazık ki her kişinin yapabildiği bir iş değildir. sizlerin web tasarım yaptırırken dikkat etmesi gereken en önemli hususlar arasında ;
1. olarak elbette profesyonel ve kurumsal bir tasarım.
2. olarak ise güvenli bir yazılım mı değil mi bunları önemsemeniz gerekmektedir.

 

Webtasarım Ne İşe Yarar?

Web tasarım, web sayfalarını profesyonelce hazırlanması demektir.

Web tasarımını incelerken;

  1. Görsel Tasarım
  2. Web Hosting (Yer sağlama)
  3. Domain Tescil (İsim tescil)
  4. Web Yazılım

Web sitesi tasarım bu 4 ana dalda çalışmalar yapılarak ele alınır, dört ana başlık birbiriyle bir bütünlük sağlar ve sonuç olarak yapılan çalışmalar neticesinde bir web sitesi çalışması ortaya çıkar. Web tasarım alanında ve sektöründe faaliyet gösterecek kişi ya da şahıslar bu dört hususu tüm ayrıntıları ve incelikleri ile bilerek ve etkili şekilde kullanabilmelidir. Şöyle ifade etmek gerekirse websitesi hazırlamanın profesyonelcesi webtasarımdır.

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz