Son Nokta Grup OSGB

0

Sektör fark etmeksizin hemen her işyeri kapsamında gerek çalışma alanına içerisinde, gerek ise dış çevre şartlarına dayalı olarak çalışanlar için hayati tehlikeler vardır. Bu risk faktörlerini oluşturan tehlikelerin giderilmesi adına ülkemizde son dönemlerde devlet tarafından da oldukça desteklenen OSGB faaliyetleri günümüzde yüksek rağbet gören kuruluşlar arasında bulunmaktadır. İşyerlerinde istemli-istemsiz oluşan kazalar çerçevesinde yaralanmalar, darp ve ölümler bile meydana gelebilmektedir. Bu durum hem işçi sınıfı, hem de işveren firma için sıkıntılı olabildiği gibi oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Bu kapsamda deprem, yangın, patlama, mesleki hastalıklar ve olası acil vakalar üzerine tedbirlerin alınması zorunlu kılınmıştır. Yangın, patlamalar ve benzeri olası durumlara karşın hizmet faktörünü sağlayan bu tür firmalar periyodik muayene hizmetlerini de vermektedirler.

Bu nedenle bu tür olası olayların önüne geçebilmek ve iş güvenliği kapsamında işçilerin başına gelebilecek durumları minimum seviyeye indirebilmek adına OSGB(Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi) adı altında kuruluşlar tarafından eğitimler verilmektedir. Konumuzun devamında ise bu kapsamda başta Bursa OSGB adı altında kent merkezinde başta olmak üzere birçok bölgede etkin hizmetler sunan Son Nokta Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi hakkında da detaylı bilgiler sunacağız.

Bursa Asbest Hizmetleri

İlgili OSGB firması belirtilen hizmetler dışında çeşitli kanserojen etkiye sahip maddeler üzerinde de uzman ekibiyle insan sağlığına hizmet etmektedir. Asbest tespiti ve ölçümlendirme hizmetleri üzerine sürdürdükleri faaliyetlerde başarılı bir performans sergilemektedirler. Bursa asbest adı altında da tanınan ve şehrin en bilinen firmalarından biri olan Son Nokta, daha birçok farklı alan üzerinden de insanlara faydalı eğitimler ve sağlık hizmetlerini sunmakta. Asbest’in anatomisini incelediğimizde, endüstriyel açıdan sürtünme, asit, alkali ve ısıya karşı güçlü bir dayanıklı direnç gösterdiğini söyleyebiliriz. Bunlar dışında yapısal olarak elastik ve yalıtkan bir gerilim direncine de sahip olmaktadır. Bir diğer adı olan “Amyant” olarak ta anılan asbest, ortalama 3000’den fazla ürün kapsamında kullanılan bir madde olmaktadır. Firma asbest tespit, ölçümlendirme ve söküm işlemlerinin yanında birçok farklı alana dair hizmetlerde sunmaktadır.

Son Nokta Eğitim Hizmetleri

Firma hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere sadece OSGB ve Asbest hizmetleri ile ilgili değil, aynı zamanda birbirinden farklı alanlara ve detaylara yönelik eğitim hizmetleri de sunmaktadır. Özelliklede iş sağlığı kapsamında sunduğu yüksekte çalışma eğitimlerinde başarılı bir durum ortaya koyarken, yine aynı çerçevede yer alan yangın eğitimleri kapsamındaki “Yangın Tatbikatları ve Eğitimleri ile ilgili dersler vermektedir. Firma bunlara ek olarak birçok farklı mesleki eğitimler ve kendilerinin de hizmet verdiği alan olan asbest söküm çalışanlarına eğitimler sunmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz