Logo ve Kurumsal Kimlik Önemi

0
97


E- ticaret web sitesi açmak isteyen kişi ve kuruluşlar için logo ve kurumsal kimlikönemi bir hayli büyüktür. İnternet dünyasında başarılı bir pazarlama ağı oluşturmak istiyorsanız, yapmanız gereken ilk işlem logo oluşturmak olmalıdır. Logo tasarımından sonra kurumsal bir kimlik oluşturmanız gerekecektir.


Bu iki işlemi uyguladıktan sonra E- ticaret sisteminizi oluşturmanız kendinizi ifade edebilmeniz ve görsel kimliğinizi ortaya çıkarabilmeniz açısından oldukça başarılı olacaktır. Kurumsal kimlik ve logo genellikle antetli kağıt, kartvizit tasarımları, sosyal medya profilleri ve web sitesi gibi platformlarda tanıtımınızı yapacaktır.


Kurumsal Kimliğin ve Logonun Avantajları Nelerdir?
Logo ve kurumsal kimlik önemi arasında insanlarda bir algı oluşturmayı sağlaması bulunmaktadır. Kurumsal kimlik kurumun dışarıdan nasıl göründüğünün sembolüdür. Bunun yanı sıra kurumlar hakkında bilgi edinebilmeyi sağlar.


Özellikle kurumsal isimlerde kolay hatırlatıcı isimler tercih etmek ve dikkat çeken logolara yer vermek hatırlanmayı sağlayarak E- ticarette başarılı olabilmenizi sağlayacaktır. Kurumsal kimlik ve logo kullanıcılara kalıcılık hissi verebilmektedir. Şirketin başarılı bir profil çizmesini sağlayan kurumsal kimlikler müşteride güven duygusunu uyandırabilmektedir.
Kurumsal kimlik oluşturmanız firmanızındüzeyi, kültürü ve kişiliği hakkında bilgiler verir. Etkileyici ve özenli bir kurumsal kimlik oluşturmanız her kesimden insandan talep alabilmenizi sağlayacaktır. Logo ve kurumsal kimlik önemi arasında hedef kitlesinde fark edilebilir kılması da bulunmaktadır.


Bunun yanı sıra güçlü bir kurumsal kimlik ve logo tasarımı oluşturmanız müşterinin bilincini artırarak, şirketler arası rekabet gücünü önemli ölçüde etkileyebilmektedir. Kurumsal kimlik ve logo için bütçe ayırmanız, bütçe ayırmayan diğer şirket ve kuruluşlar arasından sıyrılarak daha ön plana çıkabilmenizi sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kimlik ve logo oluşturmanız ileriye dönük markalaşma sürecinizi hızlandırmanıza katkıda bulunacaktır.


Kurumsal Kimlik ve Logo Oluşturma Süreci Hakkında
Logo ve kurumsal kimlik önemi nedeniyle oluşturma sürecinde oldukça akılcı ve özenli davranmanız gerekecektir. Bu nedenle oluşturma kararı aldıktan sonra uzman bir ekipten yardım almanız daha başarılı sonuçlar ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Uzman ekip ve firmalar teknolojiden yararlanarak en uygun tasarımların oluşturulmasını sağlamaktadırlar.
Günümüzde bu konuda destek sağlayan pek çok uzman kuruluşlar bulunmaktadır. Öncelikle logo seçerken dikkat çekici ve düşündürücü seçimler yapmanız hatırlatıcı bir giriş yapabilmenizi sağlamaktadır.


Logonun içerisinde kurumun ismi mutlaka küçük bir şekilde geçirilmelidir. Logo seçiminden sonra kurumsal kimliğinizi de bu paralelde tercih etmeniz gerekecektir. Çünkü logonun ve kurumsal kimliğin arasında bir bağlantı bulunmak zorundadır. Aksi takdirde başarılı bir sonuca varılamaz. Bunun yanı sıra sanal kimlik tasarımında sadeliği ön planda tutmanız gerekecektir.


Tutarlı bir kurumsal kimlik için belirli bir renk paleti kullanmak, belirli bir yazı tipi seçmelisiniz. Tasarlanan kurumsal kimliğe belirlenen logo tutarlı bir şekilde konumlandırılmalıdır. Basılan ve farklı platformlarda kullanılan kurumsal kimliği ahenkli bir şekilde koruyabilmeniz profesyonel bir noktaya ulaşabilmenizdeki ilk adımınız olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz