Yaratıcı Kartvizit Tasarımı İçin Öneriler

2
203

Kartvizit tasarımı son derece önemli bir işlemdir. Çünkü kartvizitin tasarımı demek sizlerin marka bilinirliğinizi arttırarak akılda kalmanın en önemli aşamasıdır. İş dünyasında çok önemli bir yere sahip olan kartvizitler insanların adeta kimliği olarak görülmektedir. Bu kartvizitlerin ne kadar zengin ve kaliteli durduğu sizin de kişiliğiniz ve yaptığınız iş hakkında bilgiler verecektir. Eğer kurumsal bir kimliğe sahipseniz mutlaka kartvizit tasarımı konusunda profesyonel bir hizmet almalısınız. Kartvizitlerinizde genel olarak bir imaj belirlemek sizlere farklı bir hava verecektir. İmajınızı ortaya koyamayacağınız kartvizitler insanlarda sıradan bir etki yaratacaktır. Kişisel imajınızı kartvizitinize yansıttığınız taktirde oldukça iyi izlenim bırakma şansınız da bulunmaktadır.

 Yaratıcı Kartvizit Tasarımı

Kartvizitler her zaman farklı özellikler içermeyebilir. Kendinizi insanların aklında daha kalıcı bir yer edinmek istiyorsanız biraz daha yaratıcı tasarımlara yönelebilirsiniz. Her şeyden önemlisi bir şirket sahibiyseniz mutlaka kartvizitinizin sade ancak bir o kadar da zengin görünmesine özen göstermelisiniz. Zengin kartvizitler her zaman sizin imajınızı olumlu etkileyecektir. Zengin bir kartvizit üretebilmek içinde mutlaka ya parlak altın yaldızlı yazılardan ya da gümüş renkli yazılardan yararlanmalısınız.

Kartvizitler sıradan bir özellik arz edebileceği için size özel tasarlanan kartları tercih etmeniz iş dünyasındaki imajınızı yükseltecek bir etki yaratabilir. Kartvizitlerde zengin görünümü etkileyen bir diğer önemli detay da mutlaka güzel bir el yazısı ile yazılmasıdır. Yani el yazısı formatında altın yaldızlı ya da gümüş yaldızlı yazılarla hazırlanan ve son derece sade görünen bu kartvizitler her zaman için sizi daha tarz gösterecektir.

Online matbaa hizmetleri veren sitelerde birçok örnekler verilmektedir. Bu örneklerin değiştirilerek yeniden hazırlanmasını sağlayabilir ve kendi yaratıcılığınızı konuşturarak oldukça güzel tasarımlar hazırlayabilirsiniz.

Farklı Kartvizit Önerileri

Kartvizit konusunda her insan aynı tarz kartviziti kullanamaz. Kartvizit sizin yaptığınız iş konusunda da fikir verdiği için mesleğinizi içeren bilgiler dışında yine mesleğiniz hakkında bilgi veren tasarımlardan yararlanabilirsiniz. Eğlence mekanı işletiyorsanız ona göre kartvizit tasarımı yapabilirsiniz. Her şeyden önemlisi kartvizitinizin parlaklık derecesinin iyi olmasıdır. İnsanlar kartvizitinize baktıklarında oldukça iyi tasarlanmış olan detayları fark edebilmeli ve dikkatlerini çekebilmelidir. kartvizitler bu bakımdan oldukça değişik seçenekler sunmaktadır.

Parlaklığı ve kağıt kalitesi iyi tasarlandıysa yazı konusu da dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biridir. Kartvizitte kullanılan kartların renkleri dahi büyük bir önem taşımaktadır. Yani bir kartvizit yaptırmak istiyorsanız her detaya büyük bir önem göstermelisiniz. Bazen isminizin ve soy isminizin baş harflerinden oluşan bir amblem yaratarak bunu kartvizitin köşesinde kullanıp yanına da isminizi ve mesleğinizi ekleyebilirsiniz. Önemli olan kartviziti verdiğiniz kişinin bu kartı saklaması ve değerli bir şeymiş gibi görmesini sağlamaktır. Kartvizit örnekleri içerisinde daha farklı tarzda olanlarda mevcuttur. Klasiklikten sıkıldıysanız mutlaka daha tarz olan tasarımlara yönelmelisiniz.

Kartvizitlerde son dönemde koyu renklerde oldukça fazla tercih edilmektedir. Ancak iyi bir reklam aracınız olan kartvizitlerde koyu renkler karşı tarafa karanlık hisler vereceği için çok tercih edilmemektedir. Bunun yerine açık renkler ve ferah bir görünüm sağlayan tarzda kartvizitler daha çok tercih edilmektedir. Mutlaka kartvizit bilgilerinizin okunaklı ve dikkati çeken özellikte olmasına özen gösterin. Logonuzu bastırırken mürekkep kaymaları olmaması için de daha titiz davranabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Çok güzel ama mağlesef Türkiye’de böyle kesimleri ve özellikle içe kabartma yapan yerleri bulmak çok zor 🙁 ama çok güzel örnekler var. Sizinde paylaştığınız fotoğraftaki yıldız kesim çok yaratıcıymış. Paylaşım için teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz