Bayramlarda Araç Kiralama ve Erken Rezervasyon

0

Araç kiralama firmalarının müşterilerine sunduğu fırsatlar bitmiyor. Hem ekonomik açıdan, hem müşteriye dilediği araç modelini kullanma imkânı sunması açısından hem de İstanbul gibi kalabalık şehirlerin zorlu toplu taşıma sıkıntısından kurtarmasıyla rent a car hizmetleri, ülkemizde olduğu gibi dünya çapında son derece ilgi görüyor.

Bu hizmetlerden faydalanırken dikkat edilmesi gereken başlıca unsurlardan biriyse çalışacağınız firmayı bu alanda profesyonel ve güvenilir hizmet veren firmalar arasından seçilmesi oluyor. Ülkemizde bazen dokuz günü bulan bayramlar da uzak yerlere yapılacak ziyaretler ve tatiller için büyük bir fırsat oluyor. Bu nedenle güvenilir firmayı bulduktan sonra geriye çıkılacak konforlu ve güvenli yolculuğun keyfini sürmek kalıyor.

Bayramda erken rezervasyon fırsatları müşterilere sunulan en cazip hizmetler arasında yer alıyor. Çünkü uzun süren bayramlarda araç kiralama maliyeti daha yüksek oluyor ancak rezervasyonu daha önceden yaptırarak daha düşük fiyatlardan hesaplama yapılarak araç kiralanabiliyor. Bayramla gelen uzun tatil dönemleri nedeniyle araç kiralama hizmetleri yoğun ilgi görüyor ve bu zamanlarda araç bulmak oldukça zorlaşıyor. İlginin artması nedeniyle araç sayısı azalıyor ve dolayısıyla fiyatlar da artıyor.

Bu durumda araç kiralama hizmetlerinden mahrum kalmamak veya ekonomik açıdan da zarara uğramamak için firmaların sunduğu erken rezervasyon fırsatlarını yakalamak önemli oluyor. Örneğin dokuz günlük bayram tatilinde erken rezervasyon fırsatı sayesinde %50’ye varan indirimlere sahip olmak mümkün oluyor.

bayramlarda-arac-kiralama-ve-erken-rezervasyon

Bu uzun dönem tatillerde araç seçimini yaparken kaç kişinin seyahat edeceği, bagaj hacmi düşünülerek kullanılacak çanta ve bavul miktarı ne kadar ve boyutlarının nasıl olacağı göz önünde bulundurularak kiralama işlemi yapmaya dikkat etmek gerekiyor.

Araç kiralamanın avantajları, erken rezervasyon imkânı sayesinde daha cazip hale geliyor ve tatilin de konforlu olmasını sağlıyor. Genellikle ailelerin bir araya gelmesiyle iyice genişleyen bayram ziyaretlerini daha konforlu yapmak için minibüs kiralama seçeneği de müşterilere sunuluyor. Geniş hacimli araçlar sayesinde hem kalabalık yolculuk yaparken toplu taşıma masrafını en aza indirmek hem de beraberce keyifli yolculuk yapılmasına imkân sağlanmış oluyor.

Araç kiralayarak satın alma maliyeti çok yüksek olan bu yüzden alma imkânınızın olmadığı üst düzey markaların sürüş keyfini deneyimlemek, tek bir marka-model araca bağlı kalmak zorunda olmadan kolayca araç değişimi yapabilmek, özellikle tatiller ve bayramlarda yapılacak kalabalık ve uzun yolculuklarda ekonomik yönden çok daha az harcama yapmak mümkün oluyor.

Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak isterken kötü sürprizlerle karşılaşmamak için güvenilir ve alanında uzmanlaşmış firmalardan hizmet almaya dikkat etmek gerekiyor. Araç kiralama sektöründe uzmanlaşmış Blue Rent a Car sayesinde bayram tatillerinizi konforlu ve güvenilir araçlarla yaptığınız yolculuklarla tamamlamanız mümkün oluyor. Sadece 56 TL’den başlayan son derece hesaplı ve geniş araç filosu sayesinde alt, orta ve üst segment araçlardan dilediğinizi seçip yola koyulabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz