Blog Nasıl Açılır? Adım Adım Blog Oluşturma

0
345


Bir blog oluşturmak temel olarak iki amaç için yapılır. Para üretmek ve kazanmak, bir şeyler üretmek, deneyimlerinizi paylaşmak ve belirli konularda insanlara bir şeyler eklemek istiyorsanız, bunu bir blog yazarak, yani bilgi ve içerik üreterek yapabilirsiniz.
Hem bu talebi yerine getirmek hem de bu üretimden maddi bir gelir elde etmek mümkündür. Bir blog açarak para kazanmak, tanınmış bir yazar olmak ve işinizi büyütmek mümkündür. En önemli şey orijinal içeriği, iyi fikirleri ve bunları verimli bir şekilde sunabilecek kullanıcıları bulmaktır.


Blog Açmak Ücretli mi?
Blog yazmak için birçok farklı platform var. Ücretli ve ücretsiz olanlar da var. Ancak, ücretsiz bloglarda bazı kısıtlamalar vardır.
Ücretsiz bloglama platformlarının en büyük dezavantajlarından biri, blog adresinizde ücretsiz olarak kullandığınız platformun adı olacaktır. Unutulmaz, uzun ve tam olarak size ait olmayan adresler olacaktır. Buna ek olarak, ücretsiz blog platformlarında reklam başvurusu onaylanmayacağından finansal gelir elde etmek mümkün olmayacaktır.


Blog Nasıl Açılır?
Blog kurmak için önce bir alan adı ve barındırma gerekir. Diğer bir deyişle, alan adınızla adınıza kayıtlı bir alan adıdır ve ana bilgisayar ile kullanıcılara erişim ilkesine dayanarak 7/24 kullanıcılara açıktır. Blog için bir alan adı belirlendikten sonra, bunun başka biri tarafından kullanılıp kullanılmadığını kontrol etmelisiniz. Başka biri tarafından kullanılmazsa, seçtiğiniz alan adını kendiniz alabilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak hosting paketini aldıktan sonra, wordpress kurulum sürecine, yani blog kurulum sürecine geçebilirsiniz. Hesabınızı oluşturduktan ve üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra
Kurulumu Yönetilen WordPress Web Siteleri seçeneği ile başlatabilirsiniz. İlk kez bir blog oluşturma işlemini yaptığımızdan, sayfada doğrudan kurulum ekranını göreceksiniz. Bu kurulumla, site ekle seçeneğine dönerek wordpress sitenizi oluşturabilirsiniz. Site oluşturulduktan sonra bir veri merkezi konumu seçmelisiniz.
Gerekli tüm bilgiler girildikten sonra, kurulumu başlatabilir ve kurulumu başlatabilirsiniz. Yükleme tamamlandıktan sonra, içeriğinize ve çalışmak istediğiniz alana göre web sitesi + blog, yalnızca blog veya çevrimiçi mağaza gibi seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Son adım site tasarımıdır. Tarzınıza ve hedeflediğiniz müşteri veya kitleye göre site tasarımınızı tamamlayarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz