İstenmeyen Reklamları Engellemek

0
586

Youtube da film izlerken müzik dinlerken çıkan İstenmeyen Reklamları Engellemek için adblock kullanmayan kaldı mı ki arkadaşlar, İstenmeyen reklamların engellenmesi için size çok basit bir uygulama eklenti önereceğim, eklentimizin adı adblok. Google chrome web mağazasından ücretsiz ve kolaylıkla ulaşabileceğiniz bir eklentidir. Eklemek sadece birkaç saniyenizi alacak ama keyfi bambaşka yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum reklamsız bir tarayıcı inanın mükemmel ?

Google Chrome Reklam Virüsü nasıl temizlenir? Google Chrome’da hangi web sitesinde olursam olayım sürekli reklamlar çıkıyor ve bu reklamları reklam engelleyici programlar ile durduramıyorum. Bu reklamlar çoğu zaman açık saçık ve pornografik olabiliyor ve fazlaca rahatsızlık veriyor. Veya bilgisayarınızın performansını arttırın gibi reklamlar olabiliyor.

Pop-up pencereleri engelleyen programları denedim fakat çözüm bulamadım. Antivirüs programları da Chrome’daki reklamları engellemeye yeterli olmuyor. Bilgisayarıma virüs taraması da yaptım fakat virüs bulamadı. Google reklam virüsünü nasıl temizlerim? Google Chrome ‘da çıkan reklamları nasıl engellerim?

İstenmeden Açılan Pencere Nedir?

İstenmeden açılan pencereler, tarama sırasında size sormadan kendiliğinden açılan pencerelerdir. Boyutları değişebilir, ama genelde ekranın tamamını kaplamazlar. Bu tür pencerelerin kimisi Firefox penceresinin önünde, kimisi ise Firefox penceresinin arkasında açılır.

Firefox size bu tür açılır pencereleri kontrol etme olanağı sunar. Bu, Seçenekler menüsünde yer alan İçerik bölümünde gerçekleştirilebilir. İstenmeyen pencerelerin engellenmesi özelliği öntanımlı olarak devreye girer. Bu nedenle Firefox kullanırken bu özelliği etkinleştirmek için ayrıca uğraşmanıza gerek yoktur.

İnternette gezerken dolaşırken bir çok yerde istenmeyen reklamlarla (özellikle oyunlar, çeşitli ürünler vb.) veya görüntülerle (flash reklam içeren oyun tanıtımları) karşılaşabilirsiniz. Bu gibi durumlarda imdadımıza Adblock Plus eklentisi yetişebilir. Eklentiyi kurduktan sonra artık istenmeyen reklamlar gözükmeyecektir. isterseniz kendiniz reklamların engellenmesini istemediğiniz sitelere izin verebiliyorsunuz.

AdBlock eklentisine ulaşmak için tıklayınız…

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz