İyi Bir SEO Uzmanı İyi Bir Stratejist Olmalıdır!

Google arama motoru sonuçlarında üst sıralara çıkmak oldukça değerlidir. Ne kadar yukarılarda yer alırsanız bilinirliliğiniz de o kadar artacaktır. Tabii ki satışlarınız da!

http://softwaretopspot.com/product/rosettastone-italian-level-1-2-and-3-set-mac/ Buy Rosetta Stone - Learn Italian (Level 1, 2, 3, 4, & 5 Set) MAC oem Peki Google’da üst sıralara çıkmak için ne yapmak lazım.

Eğer Google’da SEO nedir diye bir araştırırsanız, SEO çalışmaları ile ilgili bir ton teknik bilgi karşınıza çıkabilir. Site içi seo çalışmaları, teknik seo çalışmaları veya backlink çalışmaları.

Bu çalışmaların tümü yapılmalıdır, bu konuda herhangi bir itirazım yok ancak bu çalışmalara başlamadan önce çok önemli bir konuya hakim olmak gerekir: Strateji!

Birçok web master veya SEO uzmanı konu strateji olunca çok önemli hatalar yapabiliyor. Gelin bu hataları teker teker inceleyelim.

En Çok Yapılan SEO Hataları

1 – Sadece web site trafiğine odaklanmak:

Write An Essay In Respect Of Institutional Catering Web site sahiplerinin bence yaptığı en büyük hata sadece web site trafiğine odaklanmaktır. Hiç kuşkusuz web sitemize gelen kullanıcı sayısı arttıkça keyfimiz yerine gelir. Ancak bu kullanıcılar kim?

Her web sitenin bir amacı olduğuna inanıyorum. Yani bir blog yazıyorsanız, sizinle aynı paydada buluşacak insanlara ulaşmak isteyecek veya bir eticaret siteniz varsa tek amacınız para kazanmak olacaktır. (Bknz: Research Paper Writer Services eticaret seo)

Dolayısıyla web sitenize gelen kullanıcı trafiğini sürekli analiz etmeli ve doğru kitleye ulaşıp ulaşmadığınızı control etmelisiniz.

2 – Bütçeyi görmezden gelmek

SEO çalışmaları ne yazık ki sadece yetenek işi değildir. Eğer yeteri kadar bütçeniz yoksa ne yazık ki başarıdan konuşmak pek de mümkün olmaz.

Peki bir SEO bütçesi nasıl belirlenir?

SEO bütçesi belirlemek için ilk yapmanız gereken iyi bir SEO ajansı bulmanız olacaktır. Daha sonra SEO uzmanının da yönlendirmesi ile rakiplerinizin backlink çalışmalarına yetişebileceğiniz bir backlink bütçesi oluşturmak. Yani rakiplerinizin binlerce tl değerinde backlinkleri varsa bu konuda mutlaka siz de onlara yetişmelisiniz.

3 – Doğru anahtar kelime hedeflemesi

Size satış getirmeyecek hiçbir anahtar kelime üzerine kafa yormamalısınız. Yani sektörünüz ile alakalı ancak sonuç odaklı olmayan bir anahtar kelime size boşuna masraf oluşturacaktır.

Örnek: ücretli oyun indirme sitenizin olduğunu düşünelim. Web sitenizde sınırla sayıda oyun var bu oyunlardan hiçbir ücretsiz değil diye düşünelim. Böyle bir durumda ücretsiz oyun indir anahtar kelimesi hedeflenemez. Yani kullanıcıları bir siteme çekeyim, daha sonra onlara oyun satarım anlayışı kesinlikle hatalıdır.

İstikrar

Web site çalışmaları kesinlikle uzun soluklu olmalıdır. Bir kere yapılan SEO çalışmaları sadece genel hataları ortadan kaldıracaktır.

İyi bir SEO uzmanı müşterisini mutlaka uyarmalı, onu bu konuda doğru yönlendirmelidir. Bir defalık SEO çalışmaları ile Google’da ilk sayfa veya ilk sıraya ulaşmak pek de mantıklı olmayacaktır.

Önceki Yazı Web Tasarım Öğrenmeye Nereden Başlamalıyım?
Sonraki Yazı Mysql Sorgu Örnekleri (Select, İnsert into, Update, Delete, Count, Sum, Like)

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 157 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yazıları Yorum Yok

Yapı Malzemeleri ve Dış Cephe Kaplama : Kanyon Yapı

İnşaat sektöründe başarılı işlere imza atmak, kaliteli yapı malzemelerini kullanmaktan ve deneyimli işçilikten geçmektedir. Günümüzde hızla artan yapılaşma nedeniyle inşaat ve yapı sektöründe de büyük bir hareketlilik söz konusu. Yapıların

Tanıtım Yazıları Yorum Yok

İstanbul Petek Temizleme Firmaları

Petek temizliği veya bakımı yapılmayan yapılarda kombinin yüksek derecelerde çalıştırılarak ısı yükselişi sağlamak yüksek fatura tutarının yanı sıra kombinin de zorlanarak arıza olasılığını arttırmaktadır. Kış aylarında İstanbul gibi büyük şehirlerde

Tanıtım Yazıları 1 Yorum

SEO Çalışması İçin Uzman Desteği

İyi bir pazarlama ve ticaret ortamı olduğunu ispat eden internet, sınırları çok geniş ve imkânları çok bol bir alan. Bu alanı daha verimli kullanabilmek için web siteniz varsa, SEO çalışması

3 Yorum

  1. Sezai Acima
    Haziran 07, 23:24 Reply
    Kısa ama doyurucu bir yazı olmuş. Sizinle tanışıp konu etkileşiminde bulunmak isterim.
  2. Servisi
    Haziran 12, 14:11 Reply
    paylaşım çok iyi tebrikler anlatımız sade ve güzel

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?