Websiteleri İçin Twitter’ı Faal Kullanmak

Twitter’ı Faal Kullanmak web sitelerine hit kazandırmak için gerçekten bulunmaz bir fırsat, çünkü ücretsiz binlerce kişiye ulaşmanın en uygun yöntemi sosyal medyadır, ülkemizde en çok kullanılan yada reklam yapıp etkin kişilere ulaşmak için en iyi sosyal platform bana göre twitter. Web sitemin hitini artırmak için araştırmalar yapıyorum, araştırmalarım neticesinde twitter’ın önemini anladım galiba bunu sizlerle de paylaşmak istiyorum. Kişisel bloğum için kullanacağım adımları sizlerde izleyin diye bu yazıyı yazıyorum.

  • Sitenizin anahtar kelimelerini belirleyin, (kişisel blog, blogger, webtasarım, seo)
  • Anahtar kelimelerinizi twitter da aratın ve paylaşımda bulunanları tespit edin,
  • Takip ettiğiniz tüm firmalar ve kişiler dönüş yapmasa bile bir kaçı size dönüş yapacaktır, bu dönüş sayesinde paylaştığınız gönderiler doğal yöntemlerle karşıya iletilecektir.
  • Twitter da kişi eşleşmesi yaptıktan sonra “#“ ile anahtar kelimeleriniz ile makalelerinizi paylaşmalısınız.
  • Konularız ile kullanıcı odaklı olmaya çalışın.
  • Günlük hayattaki olaylarınızı, görüşlerinizi, düşüncelerinizi de tweet atmalısınız sadece makale paylaşmak twitterı etkisiz kılar.

Twitter için konunuzun pek dışına çıkmanızı tavsiye etmem, kendi yaptığım bir hata olarak, Galatasaray ile ilgili attığım binlerce tweet sayesinden diğer kullanıcıları bloğumdan uzak tuttum ne yazık ki. Kişisel blog yazarı olmaya karar verdiyseniz twitter içerisinde gruplara hitap etmemenizi öneririm tabi ki bu sizin kararınız.

Anlattıklarımı uygularsanız başarıya ulaşacağınıza inanıyorum.

Önceki Yazı Webmaster Kime Denir?
Sonraki Yazı Web Sitesi Açmak İçin Neler Gerekli?

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 123 yazı bulunuyor

19 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Sosyal Medya Yorum Yok

Emoji Nedir ve Emoji Bağımlılığı

Merhaba değerli okurlarım, son zamanlarda sosyal medya ile popüleritesini artıran emojiler  yani duygusal ifadelerin konuşma alışkanlıklarımızı büyük oranda değiştiriyor. Sosyal medya kullanırken(facebook, twitter, instagram, tumblr) da veya arkadaşlarınız ile mesajlaşırken ne kadar duygusal

Bloglama 1 Yorum

Sosyal Medyanın Blog Trafiğine Etkisi

Sosyal medyanın blog trafiğine etkisi çok fazladır. Ancak resmi olarak böyle bir bilgi bulunmamakla birlikte sosyal medyanın blog sitesinin trafiğini olumlu etkilediği bilinen bir gerçektir. Özellikle sosyal medyada fazla sayıda

Sosyal Medya 3 Yorum

Sosyal Ağları Nasıl ve Hangi Amaçla Kullanıyorsunuz?

Sosyal ağlar, genel olarak insanların internet üzerinden birbirleri iletişim kurduğu sitelerdir. Sosyal ağlar sıfır maliyetle kurulduğu, erişim olanaklarının çok daha kolay olduğu, basit bir şekilde kullanılabildiği için çok geriş kitleler

Yorumlar

Yorum Yapılmamış!

İlk yorumu sen yapmak ister misin!