Versatil Kalem Nedir?

Okulların açılmasıyla beraber kırtasiye malzemesi alışverişleri de başladı. Pek çok aile kırtasiye malzemelerini daha yakından incelemeye ve hem kalite hem de fiyat kıyaslaması yapmaya yöneliyor. Bu araştırma esnasında ailelerin karşısına çıkan bir kalem türü dikkat çekiyor. Dolayısıyla araştırmalar versatil kalem nedir sorusuna doğru yol alıyor. Peki, versatil kalem nasıl bir kalem çeşidi?

Öncelikle bu kalemin hepinizin aşina olduğu bir basmalı kalem çeşidi olduğunu belirtmekle başlayalım. Ancak versatil türü kalemleri diğerlerinden ayıran belirgin özellikler bulunuyor. Bir başka deyişle her kalemin versatil olmadığını bilmeniz gerekiyor. Eğer çocuğunuzun okul ihtiyaçları listesinde bu kalem de bulunuyorsa, herhangi bir basmalı kalemin versatilin yerini tutmayacağını bilmenizde fayda var.

Versatil kalemler diğer uçlu kalem çeşitlerinden oldukça farklı. Görünürde büyük bir fark olmasa da bu kalemlerin daha ince uçlu olması ve uç çeşitlerinin daha fazla sayıda olması, diğer kalemlerinden ayrılmasını sağlıyor. Hem yazı yazma hem de çizim yapma amacıyla kullanılabilen bu kalemlere daha çok çizim çalışmalarında gereksinim duyuluyor. Aynı zamanda sanatsal çizimler ve grafik amaçlı çizimlerde de versatil kalemlerin rolü bir hayli büyük.

versatil-kalem-nedir

Basmalı kalemlerde 0.5, 0.7, 0.9 gibi uç çeşitleri mevcut. Ancak versatil kalemlerin uç kalınlıkları oldukça farklı. Bir versatil kalem 0, 30, 50, 60, 70, 91 gibi uç çeşitlerine sahip. Yapılacak çizimde istenen çizgi kalınlığına bağlı olarak uç seçimi yapılabiliyor. Dolayısıyla sadece bu kalem kullanılarak istenen her kalınlıkta çizgi çalışmaları elde etmek mümkün olabiliyor.

Günümüzde pek çok marka versatil kalem üretimi yapıyor. Ancak her kalemde olduğu gibi versatilde de kalite mühim. Eğer beklentileri karşılayabilecek bir çizgi çalışması ve detaylandırma çalışması yapmak istiyorsanız kalite düzeyi yüksek bir kalem temin etmelisiniz. Fiyatlar da kaliteye bağlı olarak değişiyor.

Sadece kaliteli kalem çeşitlerini satışa sunan www.avansas.com adresi versatil kalemlerin en çok temin edildiği sitelerden biri. Çünkü fiyatlar makul, ürünler kaliteli ve alışveriş adresi de son derece güvenilir. Hızlı kargo uygulaması gibi pek çok avantaj sunuyor olması da kalem çeşitlerinin bu adresten temin edilmesinin bir diğer neden olabiliyor.

Önceki Yazı Sonuçlandı ! Çekiliş: İphone, Harddisk, Hosting ve Kitap

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 123 yazı bulunuyor

19 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Tanıtım Yazıları 1 Yorum

Huzurevleri İçin Toplumun Yanlış Önyargıları

Yaşlılık her canlının yaşayacağı bir şeydir ve yaşlılığın ölüm ile noktalanacağını da herkes bilmektedir. Birçok yaşlı insan çeşitli hastalıklar nedeni ile hayatının son günlerini zorlu bir şekilde geçirse de bu

Tanıtım Yazıları 2 Yorum

Türkiye’nin Büyüyen SEO Firması

Günümüzde büyük bir öneme sahip olan internet herkesin işine yarar özellikleri olan bir sistemdir. Bir internet sitenizin olması, tüm dünyaya açılmış olan bir kapınızın olduğu anlamına gelir. Bu kapının içinden

Tanıtım Yazıları Yorum Yok

Kombi Tamircisi

Kombi Tamircisi olan firmamız Kombi sektöründe her zaman başarıları ile bilinmektedir. Bugüne kadar yaptığı çalışmaların arkasında duran, hizmetleri öncesinde tüketicilerine kalıcı memnuniyet garantisi sunan, her zaman başarılı adımlar atan, hiçbir

2 Yorum

  1. Yusuf Arslan
    Ekim 15, 15:06 Reply
    Görünürde Rotring basmalı kaleme benziyor ama işlevi farklıymış :)

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?