Sosyal Medya’da Hastag Kullanımı

Merhaba değerli okurlarım, bloggerların ve müşterilerine ulaşmak isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri olan hastag ile paylaşım son zamanlarda popüleritesini iyice artırmış durumda. İnsanların müşteri potansiyelini artırmak için çeşitli yöntemlere başvuruyor, bunlardan en fazla ve yaygın olanı ise sosyal medya hastag kullanma, insanlar arasından en çok kullanılan tabiri ile etiket.

Hastagler yani etiketler bu kadar yaygın kullanılmadan önce insanlar sadece kendilerini takip eden kişilere kendi ürünlerini, kampanyalarını gösterebilirken günümüzde yaygınlaşan ve popüleritesi yüksek olan hastaglari paylaşımlarının altına ekliyor ve daha çok kişiye ulaşmış oluyor.

Günümüzde hastagleri en çok kullanan sosyal medya siteleri ise sırasıyla şöyledir;

  • Twitter
  • İnstagram
  • Tumblr
  • Facebook

şeklinde gitmektedir. Twitter asıl kullanma yöntemlerinden birisi olan hastag, yavaş yavaş diğer sosyal medya kanallarına sıçramış durumda, instagram gibi sitelerde # ler sayesinde insanlar birbirlerine daha rahat ulaşıp isteklerini daha rahat karşılayabiliyor ve hatta aynı konu altında yani aynı etiketi kullanan kişiler birbiri ile bağ kurup işlerinde kolaylık yaratabiliyorlar.

Neden Hashtag kullanmalıyım?

Teknoloji ve internet artık insanların kontrolünün dışında gelişmekte, hashtag’ler bugün sosyal medya iletişiminin ve dijital pazarlamanın önemli bir parçası haline geldi. Sosyal medya kullanıcılarının %71’i bugün hashtag kullanıyor. Araştırmalara göre, hashtag kullanıcılarının %43’ü faydalı olduğunu paylaşırken, %34’ü de ilgilendikleri konuları, markaları ve şirketleri takip etmek için kullanıyor.

Hastag artık bloggerların, şirketlerin ve toplumumuzun bir parçası konumunda yerini almıştır. Hastag kullanımı size ve sizin yaptığınız işe yönelik alıcınıza ulaşmanız için en ideal yöntem halini almıştır, benimde sıklıkla kullandığım yöntemlerden biri olan hastag kullanımı tabiki sizlerede tavsiye ediyorum.

 

Önceki Yazı Cansel İçin Susma
Sonraki Yazı Web Tasarım Nedir? Ne İşe Yarar?

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 158 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. İlter webtasarım şirketinin sahibi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Sosyal Medya 2 Yorum

Sosyal Medyanın Blog Trafiğine Etkisi

Sosyal medyanın blog trafiğine etkisi çok fazladır. Ancak resmi olarak böyle bir bilgi bulunmamakla birlikte sosyal medyanın blog sitesinin trafiğini olumlu etkilediği bilinen bir gerçektir. Özellikle sosyal medyada fazla sayıda

Sosyal Medya 3 Yorum

Sosyal Ağları Nasıl ve Hangi Amaçla Kullanıyorsunuz?

Sosyal ağlar, genel olarak insanların internet üzerinden birbirleri iletişim kurduğu sitelerdir. Sosyal ağlar sıfır maliyetle kurulduğu, erişim olanaklarının çok daha kolay olduğu, basit bir şekilde kullanılabildiği için çok geriş kitleler

Sosyal Medya Yorum Yok

İşletmeler Sosyal Medya’dan Nasıl Faydalanır?

Facebook, Twitter, Linkedin, Google Plus, İnstagram gibi sosyal medya platformları, insan hayatında önemli bir yer edinmiştir. Cep telefonu ve tablet bilgisayarlar gibi mobil cihazlarla da bu platformlara ulaşılabilmesi de kullanıcı

1 Yorum

  1. Sosyal Blog
    Eylül 04, 16:11 Reply
    Hashtag kulanımı aslında aynı düşüncede olan kişilerin birbirlerini bulması amacıyla çok faydalı oluyor. Bulunurluğun artması da cabası tabii ki. Özellikle Twitter'da atılan hashtagler çok çok faydalı oluyor.

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?