Kişisel Blog Yazmanın Faydaları – 2

Kişisel blog yazmanın faydaları sayısızdır. Kişisel blog yazmak, insanın kendisini geliştirmesi açısından önemlidir. Blog yazanlar bir yandan kendileri öğrenirken bir yandan da okurlarına bilgi sunmaktadır. Blog yazısının araştırma istediği bilinmelidir. Bu sayede blog yazarları, yazacakları konu ile ilgili bilmedikleri bilgilere de ulayabilmektedir. Yazmak insanın kendisini iyi hissetmesini de sağlamaktadır. Kendisini iyi hissedenin de iş hayatında başarılı olmaması mümkün değildir. Kariyerin devam ettiği alandan memnuniyetsizlik duyulması söz konusu olabilmektedir. Bu duygu içinde olanlar arayış içinde olmaktadır. Kişi istediği alanla ilgili blog yazmaya başladığında, ir süre sonra istediği mesleği yapmaya başlaması söz konusu olabilmektedir. Yazı yazmak ve yazılanların başka kişiler tarafından okunması, kişinin özgüvenini ve motivasyonunu artırmaktadır. Bu sayede de iş hayatında hızlı bir yükseliş yaşanması mümkündür. Yükseliş başarıyı ve motivasyonu getirir, bu da iş yaşamındaki başarıyı. Böylece zirveye emin adımlarla yükselmek mümkün olmaktadır.

Kişisel blog yazmanın faydaları arasında çevre yapmak da gelmektedir. Uzman bir blog yazarını pek çok kişi tarafından tanınmaktadır. Gidilen her toplantıda yazar çok sayıda okuyucusu ile karşılaşabilmektedir. Başka blog yazarları ile tanışarak yazarlık çevresinin de artırılması mümkündür. Bu sayede bilgi alışverişi sağlanarak çok daha başarılı yazılar otaya çıkarılabilmektedir. Bu da daha fazla popülerlik demektir. Popüler olmak da maddi kazancın en önemli detaylarının arasındadır. Dolayısı ile kişisel blog yazmak, maddi kazanç anlamına da gelebilmektedir. Blog yazmak kitap yazmakla hemen hemen aynıdır. Blog yazarları için tüm kapılar açılmaktadır. Blog yazmak ve blog okumak esin kaynağıdır. Blog yazarken başka yazarlardan ilham alınmaktadır ve bu sayede iş hayatında çok daha hızlı bir şekilde yükselmek mümkün olmaktadır. Blog yazılarının ücretsiz olması da insanların çok daha kolay ulaşmasını sağlamaktadır. Bu sayede yazarlar, çok daha kişiye ulaşabilmekte ve fikirlerini ulaştırabilmektedir.

Kişisel blog yazmanın faydaları arasında, tüm etkinliklerden haberdar olmak da gelmektedir. Yazılar çok fazla kişiye ulaştıkça konferans duyuruları gelmeye başlamakta, etkinlikler için özel davetiyeler gönderilmektedir. Blog sayesinde sayısız etkinliklere katılmak mümkündür. Bu etkinliklerde öğrenilen bilgilerin blog sitesinde yazılması ve böylece okurlarla paylaşılması da mümkün olmaktadır.

Önceki Yazı Kombi Tamircisi
Sonraki Yazı Türkiye'nin Büyüyen SEO Firması

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 148 yazı bulunuyor

19 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Bloglama Yorum Yok

İçerik Koruma Yöntemleri

Kurumsal siteleriniz, bloglarınız vb siteleriniz için belki saatlerinizi harcayıp özgün bir makale oluşturmak için uğraşıyorsunuz. Fakat emek vererek oluşturduğunuz bu yazıları copy-paste olarak adlandırılan sistemle çalıyorlar. Bunu önlemenin yolları elbet

Bloglama 10 Yorum

Ücretsiz Blog Açma Yöntemleri

Merhaba değerli okurlarım, çevremde blog açmayı düşünen ve kendinden henüz emin olmayan tanıdıklarım var, cüzi miktar ödeyip özel site yaptırmak yerine maliyeti olmayan olan wordpress, blogger ve tumblr gibi profesyonel

Bloglama Yorum Yok

Yazma Yeteneğini Geliştirmek İçin Neler Yapılmalıdır?

Blog yazarı olmak isteyenlerin bir kısmı genellikle yazma yeteneğini geliştirmek için neler yapılmalıdır diye araştırma yapmaktadır. Çünkü bazı blog yazarlarının yazarken zorlanması mümkündür. Çok iyi yazı fikirlerinin kelimelere dökülmesinde zorluklarla

4 Yorum

 1. Gökhan
  Ağustos 30, 15:39 Reply
  Blog yazmak gerçekten çok faydalı, ben çok faydasını gördüm halende görüyorum. Örneğin bir çok insan tanıdım. Eskiden okuma alışkanlığım yoktu şimdi ise düzenli olmasa da okuyorum. Eskiden blog yazmaya başladığım ilk zamanlarda dil bilgisi kurallarını pek fazla bilmiyordum fakat blog yazdıkça bu sorunu yavaş yavaş aştım. Elbette sadece bunlar değil, bunların dışında da bir çok faydasını gördüm. Güzel bir yazıydı teşekkür ederim kalemine sağlık kardeşim.
 2. Baymak Sultanbeyli Servisi
  Ağustos 31, 09:13 Reply
  Blog dünyası değişik bir dünya :) Herkes birbirini takip ediyor destekleyen büyük bloggerlar var güzel bir dünya aslında :)
 3. Ersin
  Eylül 01, 15:22 Reply
  Kişisel blog yazmaya başladığımda bir çok eksiğimin olduğunu öğrendim. Zamanımı artık daha insanların faydası olan bilgilere yöneltmeyi hedefledim. Kişisel blog yazarak bir çok yeni bilgiyide öğrenmiş oldum.
 4. Onur
  Ekim 10, 22:41 Reply
  Blog yazmanın faydalarını çok güzel özetlemişsiniz. Bahsettiğiniz faydalar motivasyonumu daha da artırdı. Teşekkürler

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?