Hiçbir İyilik Cezasız Kalmaz

Merhaba değerli okurlarım, başlıkta her ne kadar hiç  bir iyilik cezasız kalmaz desem de siz siz olun ve iyilik yapmaktan sakın vazgeçmeyin. İnsanlar sadece menfaat peşine düşmemeli, işleri düştüğü zaman kardeş olmamalı bu hayatta, kardeşim dediklerinize işiniz düşebilir bu gayet doğaldır fakat normalde selam vermediğiniz, arkasından atıp tuttuğunuz kişiye ihtiyaç duyduğunuz da ona kardeşim dememelisiniz.

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki karşılıksız iyilik yapılmayacağını düşünmekteyiz. İyilik aslında insanların içinde gelerek merhamet, şefkat ve Allah sevgisi doğrultusunda yapılır. Yaşadığımız dünyanın fani olduğunu unutulmayarak insanlara el uzatılabilir. Yardımda bulunarak insanların hayatını değiştirebilir, insanları mutlu edebilir, onlara destek çıkarak yüzlerinde tatlı bir tebessüm görebiliriz. İnsanların istekleri ve hedefleri doğrultusunda yaşam sağlanabilmektedir. Göstereceğimiz sevgi ve değerler doğrultusunda destek sağlayarak yollarındaki en büyük yardımcıları olmamız mümkündür.

Aslında iyilik yapmak kolay fakat, sonrasında karşılaşacaklarınız asıl problemdir, siz birine iyilik yaptığınızda bu suistimale dönüşmemeli ve sizin bulunduğunuz yardımın değerini karşıdaki anlamalı burada kast ettiğim şey birine maddi yardımda bulunduğunuzda onu o kişinin yüzüne vurun değil, siz birine yardım da bulunuyorsunuz o kişi ise bunu kendi yapmış gibi size bir kuru teşekkür etmeden arkasını döndüğünde oluyor asıl problem iyilikten anlayacak kişilere iyilik yapmalısınız bence bu her ne kadar yanlış veya doğru olsa böle düşünmekteyim.

Ben ne zaman iyilik yapmaktan maraz doğduğunu anlasam en sevdiklerimi aklıma getirir bu işte de bir hayır vardır diyerek yoluma bakmaya çalışıyorum, sizlerde inşallah bu yolu seçersiniz.

Şimdi sizlere youtube kaşıma çıkan bir video yu izletmek istiyorum..

Video beni gerçekten çok etkiledi inşallah sizlerde de farklı hisler bırakır ve iyiliğin nasıl bir şey olduğunu anlamış olursunuz.

Önceki Yazı [Sonuçlandı!] Kitap Hediyeli Mükemmel Çekiliş!
Sonraki Yazı Cansel İçin Susma

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 155 yazı bulunuyor

20 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. İlter webtasarım şirketinin sahibi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Kişisel Yazılar Yorum Yok

Bir Ahmet Aslan Şarkısı Üzerine Notlar

Bazen kulağınıza takılan ve hiç gitmeyen şarkılar, türküler vardır ya insanı başka bir diyara götüren ve insana geçmişini geleceğini düşündüren besteler, işte onlardan birisi. Sözleri nesimiye ait, feyzullah çınarın bestelediği ve en iyi

Kişisel Yazılar 2 Yorum

Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen

Bıkkınlık verir bazen hayat, ne zaman nerede olacağınızı bilemezsiniz, gidecek birçok yeriniz olmasına rağmen hiçbir yere gidemiyorsanız elbet sıkıntılar sizi bekliyor olacak. Bazen çok kızıyorum hayata neden böyle oluyor hep

Kişisel Yazılar Yorum Yok

Blog Dünyasına Kısa Bir Mola

Merhaba değerli insanlar, uzun süredir bloğuma gereken önemi veremedim. Çöp blog olarak adlandırılmamam için elimden geleni yapmaya çalıştım, bundan sonra daha büyük bir önem vererek, hem sizlere yardımcı olup hemde

2 Yorum

 1. Selin
  Mart 01, 16:33 Reply
  İyilik yapsakda anlayacak insan yok gerçekten yani eskidenmiş o.
  • Mert Can İlter
   Mart 01, 22:53 Reply
   Babamın sürekli hey gidi günler hey demesini şimdi anlamaya başlıyorum.

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?