Her Güzel Şeyin Bir Sonu Vardır

Her Güzel Şeyin Bir Sonu Vardır! Yaşanılan her güzel anının bir sonu olmak zorunda, yaşanılan güzel anılar uzun süreli olduğu takdirde o güzellik olmaktan çıkıyor yaşanmışlığa, alışkanlığa dönüşüyor. Joseph joubert’un sevdiğim sözlerinden birinde dediği gibi; umut, mutluluktan alınmış bir miktar borçtur. Bu hayat mutluluktan alınan borçlar üzerine kuruludur. Yaşanılan en güzel şey olsan bile bir sonun olmak zorunda bu hayatta. Sen hiçkimeseye ona baktığın gibi bakamazken o herkese sana baktığı gibi bakabiliyorsa, sen ona bir daha bakmayacaksın demektir. Her güzel şeyin sonu geldiği gibi seninde sonun geldi daha doğrusu senin sonun gelmedi sen sonunu getirdin.

Hani izlediğin bir filmden, diziden veya maçtan çok zevk alırsın hiç bitmesin istersin ama o diziler filmler maçlar max 3 saat sürer, istisnalar kaideyi bozmaz hiçbir zaman.

Bu yazıyı belirli bir zaman sonra onlar veya yüzlerce kişi okumuş olabilir ama okuyan sadece 1 kişi ne yazdığımı anlayabilecek. Her zaman dediğim bir laf vardır, ‘Yaşayan bilir’.

İnsanlar umut ettiklerine gerçekten inanıyorsa, umudu için çabalıyor onu elde etmek için emek sarf ediyorsa onu hak eder insan hak ettiğini almaya mecburdur. Belirli bir amaca hizmet edip karşılığını alamayan pek az kişi vardır ve bence yeterince umut etmedikleri için başaramıyorlar.

GEÇMİŞE SAMİMİ BİR GÜLÜCÜK 🙂

The End

Önceki Yazı Müze Nedir? Müze Çeşitleri ve İl İl Müzelerimiz
Sonraki Yazı Tasarımda, Müşteriyi Anlamanın Formülü ve Önemi

Yazar Hakkında

Mert Can İlter
Mert Can İlter 123 yazı bulunuyor

19 Yaşında İstanbul doğumlu webtasarımcı. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, Bilgisayar Programcılığı öğrencisi. Webtasarım, seo işleriyle uğraşan amatör fotoğrafçı ve hayvansever kimse.

Benzer Yazılar

Kişisel Yazılar 2 Yorum

Freelance Çalışmanın Zorlukları

Tam zamanlı olarak serbest çalışan (Freelance) bir kişi durumundan memnun olabilir ancak bunu tamamen hayal edilen iş olduğunu söylemek zordur. Örneğin birçok kişi serbest çalışma tarzını bir iş pozisyonu olarak

Kişisel Yazılar Yorum Yok

İlk Oynadığım Tiyatro Oyunu

2000’li yıllarda doğan çocukların hayatları artık bam başka. 80 li yıllarda internetin dahi olmadığı yıllarda doğan çocuklar ile 2010 lı yıllarda fiber internetle iphonelerle doğan büyüyen çocukların hayattan beklentileri, amaçları

Kişisel Yazılar 2 Yorum

Sil Baştan Başlamak Gerek Bazen

Bıkkınlık verir bazen hayat, ne zaman nerede olacağınızı bilemezsiniz, gidecek birçok yeriniz olmasına rağmen hiçbir yere gidemiyorsanız elbet sıkıntılar sizi bekliyor olacak. Bazen çok kızıyorum hayata neden böyle oluyor hep

1 Yorum

  1. Kişisel Blog
    Eylül 03, 00:21 Reply
    Mert Can kardeşim seni bir yorum vasıtası ile tanıtım çok kaliteli bir arkadaşsın, seni böyle içi kararmış bir şekilde yazı yazmanı istemem :) Hani demişsin ya Max. 3 saat diye... Mutluluğu uzatmayı dene mesela o filmi izlemekten mutlusun film bitti aynı kategoriye ait başka film bulabilirsin. Bunu sana söylemiyorum yanlış anlama beni. Genel olarak insanlar mutluluğu basit sanıyor. Orada bahsetmiş olduğum aynı kategoride yeni film bul sözü emek ister. İşte söylemek istediğim şey bu mutluluk için emek ver Allah büyüktür. Bu aralar çok duyduğumuz söz yeise kapılma! :)

Bir Yorum Bırakmak İster Misin?